Yağmur Suyu Drenaj Hattı Projemizde Sona Yaklaşıyoruz
Eklenme Tarihi: 12.10.2021 375 Görüntülenme

Yağmur Suyu Drenaj Hattı Projemizde Sona Yaklaşıyoruz

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Yağmur Suyu Drenaj Hattı projesinde sona yaklaşıldığını ifade ederek; "Yağmur Suyu Drenaj Hattı projemizde sona yaklaşıyoruz. Çalışmalarımız 100. Yıl, Belen, Yeşil Mahalle ve 5000 Evler'de devam ediyor." dedi.

Başta şehir merkezi olmak üzere, ana arterlerde yağmur suyuna bağlı sel ve su baskınlarını ortadan kaldıran Yağmur Suyu Drenaj Hattı Projesinde sona gelindi.

Karabük Belediye Başkanı Vergili; "Bu proje belki de Türkiye´de bir ilk. Bizim ölçeğimizdeki hiç bir şehir de, yağmur suyu drenaj hattı tamamlanmış değil" dedi.

Karabük Yağmur Suyu Drenaj ve Islah İşi projesi 8 Nisan 2020’de gerçekleştirildi. Yaklaşık 39 milyona mal olan ve yan hatlarla birlikte 120 kilometreyi bulan proje, 19 Haziran 2021’de Soğuksu Kapalı Spor Salonu önünde konulan ilk boru ile start aldı. Normal şartlarda bitim süresi 31 Haziran 2022 olan proje, 2021 yılı sonunda bitiyor ve şehrin son derece önemli bir sorunu daha kökünden çözülüyor.

Post

Balıklar Kayası Emniyet Kavşağı Battı-Çıktı İhalesi Yapıldı

26.05.2022 18 Görüntülenme

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin üçüncü dönem projelerinin en önemlisi olan “Kesintisiz Ulaşım Projesi”nin ilk ayağı start alıyor. Başkan Vergili, yaklaşık 600 metre olan ve alt ve üst geçitlerden oluşan Balıklar Kayası Emniyet Kavşağı Projesinin ihalesinin yapıldığını açıkladı.

Post

Tahsilat Birimimiz Belediye Hizmet Binası Giriş Katında Hizmete Başlamıştır

26.05.2022 15 Görüntülenme

Belediye Hizmet Binamız giriş katındaki tahsilat birimimiz bu günden itibaren hizmete girmiştir. Hemşehrilerimiz bundan sonra daha rahat ve kolay bir şekilde ödemelerini yapabileceklerdir.

Post

Zabıta Müdürlüğü Ekiplerimiz Denetimlerini Sürdürüyor

26.05.2022 11 Görüntülenme

Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz şehir genelindeki fırınlarda gramaj, hijyen, kaçak yapılaşma ve üretim normlarına uygunluk gibi alanlarda denetimler yaptı.