5000 Evler Fatih Parkı
Eklenme Tarihi: 02.01.2014 457 Görüntülenme

5000 Evler Fatih Parkı

2013 yılının son gününde 3 açılış birden yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, projelerinin çalıntı olmadığının aksine 1 senedir bu projeler üzerinde çalıştıklarını belirterek ”Bunların hayal olmadığını göreceksiniz. Yeter ki bizden dualarını eksik etmeyin” dedi. 5000 Evler Bahçelievler ile 75. Yıl Mahallesinde 2 park, 100. Yıl 5000 Evleri birbirine bağlayan alt geçiti ile 1. Bölge İtfaiye Merkezinin açılışı 2013 yılının son gününde törenle yapıldı.

75. Yıl Mahallesi Muhtarı ve Bahçelievler Mahalle Muhtarı Belediye başkanı Rafet Vergili’ye mahallelerine yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ettiler. 75. Mahalle Muhtarı Belediye Başkanı Vergili’ye hizmetlerinden dolayı plaket verdi.

Belediye Başkanı Vergili Araç çayı üzerine kanal, 5000 Evler Mahallesi, Afet Evlerin altına yapılacak Sosyal Yaşam Merkezi üzerinde bir senedir çalıştıklarını belirterek “4.5 yılda kısa olarak anlatırsak şükürler olsun yapamadıklarımız yok. Ben Belediyenin 1 lirasını harcamadım, bir bardak çayını bile içmedim. Yapmış olduğum şu idi, sizden topladığım 1 liraları size israf etmeden hizmet olarak geri verdim. Şuana kadar hiçbir Ak Partili Belediye Başkanının ağzından çıkmadı. Bu hükümetin en büyük icraatlarından biri yerel yönetimlere eşit miktarda vermiş olduğu para diye her toplantıda söyledim. Bunu hiçbir Ak Partili Belediye Başkanı söylememiştir. Neden, çünkü onlara ne devletin verdiği yeter, nede vatandaş topladığı para yeter. Biz tüm kurumlarla en iyi şekilde diyalog kurduk. Ben Karabük iline hangi bakan gelse karşılamaya gitmişimdir. Bir tek bakana gitmedim, ondada 3 kere program değişti ve il dışında olduğum için Başkan Yardımcısı Fatma hanımı gönderdim. Bazı bakanları il ve ilçe başkanlarının karşılamadığını ben gördüm. Bundan sonra yapacağım projelerde hükümet ile birlikte yapacağız ve bölge milletvekillerden yardım isteyeceğiz.

Sundukları projeleri yaklaşık 1 senedir üzerinde çalıştıklarını belirten Vergili “Yapacağım tüm çalışmalarda gerekli genel ve bölge müdürlükleri ile protokol imzaladım. Bizim yaptığımız projeleri diğer siyasi belediye başkanları da sahiplenmesi çok hoş. Demek ki aldığımız kararların doğruluğunun göstergesi. Bizden önceki Ak Partili Belediye Başkanı değil miydi, niye kent meydanını yapamadı. Oraya 3 kule dikip kim hangi kuleyi alacak hesabını yaparsan, yapamazsın tabi. Biz nasıl yaptık. Türkiye’de rüşvetin ve avantanın konuşulmadığı Belediye Karabük Belediyesi. Bakın bu projeler öyle hemen yapılacak projeler değil, biz 1 senedir çalışıyoruz. Bakın benim projelerin maliyeti 300 Milyon yani 300 trilyon, buna ne benim servetim yeter nede devletin parası ama sizin dualarımız ile bundan önce işimiz nasıl bundan sonra da öyle rast gidecek ve dualarınızdan bizi eksik etmeyin” dedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post

Teknokent

19.07.2018 93 Görüntülenme

Karabük Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi, 4691 sayılı Kanun’un ilgili hükümleri kapsamında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca onaylanan Teknokent için Yönetici Şirket Kurulması için imza töreni düzenlendi. Üniversite ile sanayi iş birliğinin sağlanması ve ülke sanayisinin uluslararası alanda daha fazla rekabet etmesini amaçlayan Teknokent Yönetici Anonim Şirketi, Karabük Valiliği, Karabük Belediyesi, Karabük Üniversitesi, Karabük İl Özel İdaresi, Karabük Ticaret ve Sanayi Odası ve Kardemir ile birlikte Karabük’te bulunan 11 sanayi kuruluşunun ortaklıklarıyla kuruldu.

Post

Engelli Aracı Şarj İstasyonu Projesi

26.04.2018 252 Görüntülenme

Karabük Belediyesi tarafından akülü araçlarla şehir içinde ulaşımlarını sağlamaya çalışan engelli vatandaşlarımız için dört ayrı noktada akülü araç şarj istasyonu kuruldu.

Post

Yağmur Suyu Drenaj Projesi

12.04.2018 579 Görüntülenme

Karabük ilimizin geneline hitap edecek olan YAĞMUR SUYU DRENAJ projemizin çizimleri tamamlanmış olup, ilimize ait mahallelerimizde aşama aşama drenaj ve kanal hatları ihale edilerek yapılması planlanmaktadır.