Şehir Parkı Projesi
Eklenme Tarihi: 07.01.2019 1008 Görüntülenme

Şehir Parkı Projesi

İhale çalışmalarını tamamladığımız Karabük’ün en büyük Şehir Parkı ve Rekreasyon Alanı projemiz, 21.000 m2 alan üzerinde yapılmaktadır. Aynı zamanda halkın eğlence ve dinlenme ihtiyaçları açısından da doğa ile iç içe bir alan olacak.

Alandaki mevcut bitki yapısının ihya edilmesiyle oluşturulacak park alanında, 500 m2 sosyal tesis, restoran ve satış birimleri, halkın uğrak noktalarından biri haline gelecek.

Yeşilin hakim olduğu, suyla temas içinde seyir ve bakı terasları, halkımızı görsel ve işitsel bir zenginlikle buluşturacak. 385 m2 oturma alanı üzerinde, toplam 6 metre yükseklikten akan kademeli şelale ve 400 m2 biyolojik gölet, suyun coşkunluğunu da, dinginliğini ziyaretçilerimize hissettirecek.

3.500 Adet bitki ile zenginleştirilmiş, her mevsim farklı bir görsel zenginlik sunan bitkisel düzenleme ile araç trafiğinden yalıtılmış, çiçek kokuları içinde 2.300 metre gezinti yolunu halkımızın hizmetine sunuyoruz.

Ruhen ve bedenen sağlıklı kuşaklar hedefliyoruz. Bunun için park alanı içinde çocuk oyun alanları, dev satranç, çocuklar ve yetişkinler için açık hava spor alanları bulunacak. 120 kişilik amfi tiyatronun ev sahipliği yapacağı, amatör ve profesyonel mini tiyatrolar, gösteriler, şiir ve müzik dinletileri, sohbetler inanıyoruz ki gençlerimizin kültürel gelişimine katkı sağlayacaktır.

Alanımızda 32 ateşli, 48 ateşsiz toplam 80 adet kamelya ve piknik alanı halkımızın ailecek vakit geçirebileceği nezih bir mekan olacak. Bir bütün olarak ele alındığında sadece gezilip görülecek değil, bir arada yaşanılacak mekânlar bütününe dönüşecektir.

Sosyal medya hesabından projeyi paylaşan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili 30 Mart akşamı tüm Karabüklü hemşerileri çay içmeye davet ederek; "Değerli dostlarım sizlere sunmuş olduğumuz Millet Bahçesi Projesi inşallah 30 Mart'a kadar yetiştirilecektir. 30 Mart'ta tüm Karabüklüleri şimdiden Millet Bahçesi'ne çay içmeye davet ediyorum. Size şunu kısa bir bilgi olarak vereyim. Meydanlar şehir için gerekli olan ve bozulmaması gereken unsurlardır. Nasıl bir şehit cenazesini meydanımızda 50, 60 bin kişiyle kaldırdıysak ileride de 100 binlerin 15 Temmuz akşamları toplanacağı meydandır Kent Meydanı. Buranın üzerine proje üretmekten daha yanlış bir olgu yoktur. Biz Kent Meydanının yapımını Türkiye'nin 12 saygın profesörünün onayından sonra gerçekleştirdik. Ayrıca arzu edilen Millet Bahçesi'ni de 30 Mart akşamına kadar yetiştirip Karabük'ün hizmetine sunacağız. Çok teşekkür ederim" dedi.

Post

Şirinevler Peyzaj Düzenleme Projesi

05.03.2019 85 Görüntülenme

Araç ve yaya trafiğinin en yoğun olduğu bölgelerden birisi olan Şirinevler Bulvarı, yaptığımız peyzaj düzenlemesi ile modern ve estetik bir görünüme kavuştu. Orta refüj ve trafik adası üzerinde konuşlandırılan 11 adet fıskiyeli ahşap görünümlü havuz, hastane duvarı üzerinde yer alan 4 adet su perdesi ve 50 adet saksı formunda süs bitkisiyle hemşehrilerimize görsel bir zenginlik yaşatıyor. Ayrıca Araştırma hastanesi arkasında yeni açılacak bulvar ile trafik ulaşımı ciddi ölçüde rahatlatılmıştır.

Post

100. Yıl Kitap Kafe Projesi

29.01.2019 312 Görüntülenme

100. Yıl Kitap Kafe projemiz, 100. Yıl Yaşam Kompleksi içerisinde yer almaktadır. Kitap Kafe projemiz, üniversiteli gençlerimizin ve öğrencilerimizin kitap okuyabilecekleri, internet erişimi olan nezih bir mekan olarak planlanmıştır.

Post

Şehir Parkı Projesi

07.01.2019 1008 Görüntülenme

İhale çalışmalarını tamamladığımız Karabük’ün en büyük Şehir Parkı ve Rekreasyon Alanı projemiz, 21.000 m2 alan üzerinde yapılmaktadır. Aynı zamanda halkın eğlence ve dinlenme ihtiyaçları açısından da doğa ile iç içe bir alan olacak.