Öğlebeli Mahallesi Parkı
Eklenme Tarihi: 14.11.2013 799 Görüntülenme

Öğlebeli Mahallesi Parkı

Karabük Belediyesi tarafından yapılan Öğlebeli Mahallesi Parkının açılışı yapıldı. Karabük Belediyesi halkına yeni oyun ve dinlenme alanları kazandırmaya devam ediyor. Öğlebeli Mahallesi’nde fonksiyonel özelliklere sahip yapılan Öğlebeli Parkı’nın açılışı yapıldı.

Açılışın çocuk parkı olması münasebetiyle çocuklara ücretsiz pamuk şeker, Osmanlı macunu ve patlamış mısır dağıtımının yapıldığı park açılışında, mahalle sakinleri adına konuşma yapan Öğlebeli Mahalle Muhtarı İsmail Alpboğa: “Öğlebeli Mahallesinde güzel şeyler olduğunu köprü açılışında belirtmiştim. Siyasilerimiz, Karabük’ü yönetenlerimiz Cumhuriyet Kenti Karabük’ümüzün Öğlebeli’nden doğma olduğunu her zaman dile getirmişlerdir ama bu sözleri dolduramamışlardır. Diğer bir deyişle Öğlebeli Mahallesi hak ettiği yatırımları alamamıştır. Sayın Başkanımız Vergili, değerli Başkanımızın döneminde inanılmaz bir şekilde yatırımlar aldık. Gördüğünüz gibi modern Sosyal Yaşam Merkezimiz, modern parkımız, yatay asansörümüz. Yatay asansör konusunda bir konuya dikkat etmek istiyorum. Yatay asansör yanılmıyorsam bir Kanada’da, bir de Türkiye’de var. Yatay asansör facebook’ta internette tıklanma rekoru kırdı. Bu Karabük’ün ve Öğlebeli’nin inanılmaz bir şekilde reklamını yapmak demektir. Yatay asansörle birlikte köprümüzün de açılışını yaptık. Niye? Karayolları müsaade etmemişti. Bu köprü ile doğalgaz geçişini sağlayacak. Bununla beraber modern hal’imiz. Öğlebeli Hal’i olarak anılması bile mahallemize ivme kazandırır. Öğlebeli hiç yaşamadığı yatırımları aldı. Ben Başkanıma köprü açılışında söylediğim gibi gözlerinin içine bakarak şunu söylüyorum. Allah tuttuğunuzu altın etsin Başkanım. Sağolun, varolun” dedi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili yaptığı konuşmasında: “Yalnız Öğlebeli değil yatırım almayan. Hiçbir Mahallemizde elle tutulur gözle görülür bir yatırım yoktu. Çocukların oynayacağı ne bir park, ne bir Sosyal Yaşam Merkezi, ne yol, ne kaldırım, bütün mahallelerde bizim göreve geldiğimiz zaman tamamı eksikti. Şu anda 5000 Evlerde gezmeden ben gurur duyuyorum. Hemen hemen bütün problemleri bitmiş bir mahalle haline geldi. Bir gün evvel Yeşil Mahalledeydik. Yeşil Mahalle’de 3 tane basit problem konuşuldu. Bir asfalt yama parçası, bir ızgara konusu o güne kadar gündeme gelmemişti ki bunun dışında da bir şey gelmedi. Her mahallemizdeki problem sayısı 2, 3’e bunlarda çok basit problemler olarak 2’ye 3’e düştü ve hiçbir yerde yatırım yoktu. Öğlebeli Mahallesi’ne gelmiş olduğumuz zaman bir tek doğalgaz problemini çözmüş olsaydık, yolları asfaltıyla bitecekti, biraz önce muhtarımızın belirttiği gibi Karayolları buna izin vermemişti. Bizim yaptığımız yaya köprüsünün altından bu hat geçecek. Kargaz’ın patronuyla da görüştüm, genel müdürüyle de görüştüm. İnşallah önümüzdeki sene Öğlebeli Mahallesindeki doğalgaz problemi de bitmiş olacak. Bütün her tarafına doğalgaz verilmiş olacak. Ama bizim en büyük arzumuz şu. Öğlebeli Mahallesi böyle olmamalı. Öğlebeli Mahallesi son derece modern binalarla çok güzel bir imar programıyla efendim burası kaydı, burası yıkıldı problemleri ortadan kaldırılarak bütün mülklerin para edeceği bir mahalle olmalı. Ve biz önümüzdeki yıl yapacağımız imar programında inşallah bunu gerçekleştireceğiz. Avantajı ne, hal bir avantaj, park problemleri bitti, yol problemleri bitti, Karabük’ün en güzel yapılacak yatırımlarından birisi gençlik merkezini biz Öğlebeli’ne programladık. Ve bunun temeli atıldıktan sonra bunun yapımı bittikten sonra Gençlik Merkezi’nin Öğlebeli’ne çok farklı bir hayat verecek. Üniversite alanı Öğlebeli’nin tam yakınında, aşağıdan hurdalıklar da kalktıktan sonra bambaşka bir mahalle ortaya çıkacak. Çok farklı boyutta mahalle olacak. Önümüzdeki günlerde siyaset başlıyor. Herkes diyecek ki biz şunu yapardık, biz bunu yapardık diye devam etmeye başlayacaklar. Karabük 1937’de kuruldu. 37’den bu tarafa Öğlebeli Mahallesi burada yok mu? Var mıydı çocukların oynayabileceği bir tek park alanı, çok mu zordu burayı almak, buraya çocuklara park yapmak. Biz buranın tamamını parayla satın aldık, yukarıdan başlayıp aşağıya kadar parayla satın aldık, çok mu zordu bunları yapmak. Ama fırsat bulamaz hiç birisi fırsat bulamaz, bu paraları sağ sola Ahmet’e Mehmet’e peşkeş çekmekten fırsat bulamaz. Şükürler olsun biz Karabüklülerden topladığımız bir lirayı hiç birisini ziyan etmeden tekrardan size bir lira olarak geriye çevirdik, bunlar yolumuza, asfaltımıza, parkımıza, mahallelerimizi mağdur etmeyecek şekilde orantılı bir şekilde bir programla herkese harcadık aynı şekilde Türkiye’nin en kaliteli ve en ucuz suyunu Karabük içiyor.” dedi. Yapılan konuşmaların ardından dua edilerek toplu halde kurdele kesildi.
 
 
 
 
 

Post

Bilgi Sistemi Projesi

29.04.2019 419 Görüntülenme

İlimiz Merkez İlçedeki mekansal varlıklara ait grafik, sözel, multimedya verilerin toplanması, değerlendirilmesi, işlenmesi, analizi ve gösterimine yönelik yazılım, donanım ve işlem bileşenlerini bütünleşik olarak içeren özel bilgi sistemi faaliyete geçti.

Post

Sıfır Atık Projesi

15.04.2019 244 Görüntülenme

Sıfır Atık Projesi kapsamında atıkları kontrol altına almak ve gelecek nesillere daha temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakmayı amaçlayan ve bu konudaki faaliyetlerini aralıksız sürdüren Karabük Belediyesi, Atık Getirme Merkezi üniteleri ve geri dönüşüm üniteleri yerleştirildi. Böylece elektrikli ve elektronik eşyalar, kağıt, karton, plastik, metal, cam, tekstil atıkları ve bitkisel atıklar ayrı ayrı sınıflandırılıp, toplanarak geri dönüşüme tabi tutulacaktır.

Post

Şirinevler Peyzaj Düzenleme Projesi

05.03.2019 1036 Görüntülenme

Araç ve yaya trafiğinin en yoğun olduğu bölgelerden birisi olan Şirinevler Bulvarı, yaptığımız peyzaj düzenlemesi ile modern ve estetik bir görünüme kavuştu. Orta refüj ve trafik adası üzerinde konuşlandırılan 11 adet fıskiyeli ahşap görünümlü havuz, hastane duvarı üzerinde yer alan 4 adet su perdesi ve 50 adet saksı formunda süs bitkisiyle hemşehrilerimize görsel bir zenginlik yaşatıyor. Ayrıca Araştırma hastanesi arkasında yeni açılacak bulvar ile trafik ulaşımı ciddi ölçüde rahatlatılmıştır.