Kartaltepe Mahallesi Kartaltepe Parkı
Eklenme Tarihi: 07.11.2013 524 Görüntülenme

Kartaltepe Mahallesi Kartaltepe Parkı

Karabük Belediyesi tarafından yapımına kısa bir süre önce başlanan Kartaltepe Mahallesi Park’ı düzenlenen törenle mahalle halkının hizmetine sunuldu.

Açılışın çocuk parkı olması münasebetiyle çocuklara ücretsiz pamuk şeker, Osmanlı macunu ve patlamış mısır dağıtımının yapıldığı park açılışında, mahalle sakinleri adına konuşma yapan Kartaltepe Mahallesi Muhtarı Hasan Pekcan konuşmasında: “Sayın Belediye Başkanım böyle güzel parkı bizlere sunduğunuz için, bu parkı yaptığınız için, sahsınıza ve tüm çalışanlarınıza teşekkür ederim. Sayın Başkanım benim mahalleme yapmış olduğunuz hizmetleri mahallemde bilsin. Su borularımız değişti, doğalgazımız %98 bitti, Toki’nin karşısındaki Yenişehir’e kadar yapılan istinat duvarı bitti. Yalnız sizden tek isteğimiz Toki’nin arasından Yenişehir’e 200 Evlere yaptığınız gibi bir köprü istiyoruz” dedi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili yaptığı konuşmasında: “Biliyorsunuz daha önceki Belediye hizmetlerinde konuşulan, tek konuşulan Belediye bütçesinde para kalmadı, Belediyenin parası yok, Belediyenin borcu var, işte bunu bir dahaki dönem öbürünü bir sonraki dönem diye sırayla bir sonraki seneye yaymaktı. Program şu anda Karabük’te çok temel başlıklarla sayacağım mezbaha, hal, bütün camilere sıcak su takılması, tüm mezarlıklara mescit ve abdest alma yerleri yapılması, battı çıktı, dolmuş durakları, kütüphane, hemen hemen bütün mahallelerde sosyal yaşam merkezleri, bütün Karabük’ün %75 su tesisatının değişimi, ana borular dahil hemen hemen şehrin %75 asfaltlanması, 4.5 yılda bu güne kadar olmamış bir olay, tüm şehrin %95 doğalgaz ulaşımı, dikey asansörlerimiz, yatay asansörlerimiz, yürüyen merdivenlerimiz, ticaret merkezlerimiz, yaya köprülerimiz derken olmayacak bir çalışma, olmayacak bir bütçe hesapladık ve bir gün işçisinin maaşını bir gün geç ödememiş Belediye. Şu ana kadar 120 kişi emekli ettik. Herkesin emekli ikramiyesini zamanında ödeyen bir Belediye ve parayla ilgili hiçbir zaman ağlamayan, sızlamayan. Ben hükümetten yardım alamadım. Hükümet şu işi yapmadı, hükümet bu işi yapmadı diye yakınmayan bir Belediye ve hükümet mensupları dahil şuanda sürekli yakınmakta. İşte biz hükümetten gerekli desteği alamıyoruz. Türkiye’nin en iyi suyunu içiyoruz, en kaliteli ve en ucuz suyunu içiyoruz. Belediye olarak her eve sudan 35 lira, 40 lira katkıda bulunuyoruz. En kaliteli ve en ucuz su hiç kimsenin şişe suyu almasına gerek yok. Bir tüp 75 lira, doğalgaz kullanan evlerde 15 lira. Bir tüp parası en kötü ayda 50 lira, bir tüp parası her eve bir gelir temin etmiş oluyoruz. Biz ayda 100 ve 150 lira her eve indirim sağlamış oluyoruz ve bu senede 1.500-2.000 lira olur. Hiç farkında olmadan bu kadar parayı tasarruf ediyorsunuz. Su parası, gaz parası, halk ekmeği parası. Ulaşım, Türkiye’nin en ucuz ulaşımı. Biliyorsunuz ilk Dıt Kart uygulamasını burada yaptık. Yine bunların kontrolleri. Bu güne kadar bir cezai uygulaması olmadan en hijyenikli, en temiz fırınlar şu anda Türkiye’de Karabük’tedir. Ben bu kadar iddialıyım” dedi.

Konuşmaların ardından Kayabaşı park açılışı protokol ve çocuklarla birlikte yapıldı. Park alanının gezilmesinin ardından katılanlara ikramda bulunuldu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post

Teknokent

19.07.2018 93 Görüntülenme

Karabük Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi, 4691 sayılı Kanun’un ilgili hükümleri kapsamında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca onaylanan Teknokent için Yönetici Şirket Kurulması için imza töreni düzenlendi. Üniversite ile sanayi iş birliğinin sağlanması ve ülke sanayisinin uluslararası alanda daha fazla rekabet etmesini amaçlayan Teknokent Yönetici Anonim Şirketi, Karabük Valiliği, Karabük Belediyesi, Karabük Üniversitesi, Karabük İl Özel İdaresi, Karabük Ticaret ve Sanayi Odası ve Kardemir ile birlikte Karabük’te bulunan 11 sanayi kuruluşunun ortaklıklarıyla kuruldu.

Post

Engelli Aracı Şarj İstasyonu Projesi

26.04.2018 252 Görüntülenme

Karabük Belediyesi tarafından akülü araçlarla şehir içinde ulaşımlarını sağlamaya çalışan engelli vatandaşlarımız için dört ayrı noktada akülü araç şarj istasyonu kuruldu.

Post

Yağmur Suyu Drenaj Projesi

12.04.2018 579 Görüntülenme

Karabük ilimizin geneline hitap edecek olan YAĞMUR SUYU DRENAJ projemizin çizimleri tamamlanmış olup, ilimize ait mahallelerimizde aşama aşama drenaj ve kanal hatları ihale edilerek yapılması planlanmaktadır.