Şirinevler Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezi
Eklenme Tarihi: 09.10.2013 1112 Görüntülenme

Şirinevler Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezi

Şirinevler Mahallesi Muhtarı törende yaptığı konuşmasında “Bu gün bizim için çok güzel bir gün. Şirinevler Ticaret Merkezinden sonra Şirinevler Lokalinin de Sayın Belediye Başkanımızın yardımlarıyla yapılması bizi mutlu etti. Bütün arkadaşlar, hepimiz bu günün gelmesini dört gözle bekliyorduk. Sayın Başkanıma, müdürlerime ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili yaptığı konuşmasında “Karabük dediğimiz zaman bir ucu Fatih mahallesi, öbür ucu 5000 Evler, Bulak tarlaları, bir tarafı Aydınlıkevler öbür tarafı Kapullu. 110.000 nüfusun yaşamış olduğu çok yayılmış bir kent şu anda düzeltilmeye çalışılıyor. Yapmış olduğumuz işlerin bir kısmını burada zikredebileceğiz, çoğunu anlatamayacağız bile. Fatih Mahallesinin baş tarafında Mezbahane yapılması, hal’in yıkılmasıyla beraber hal’in taşınması, dolmuş durakları, eski özürlüler çarşısının olduğu yer şöyle iki üç dakika gözünüzün önüne getirin. Alt geçit, meydanda 130 tane bina, şu anda meydan inşaatımızın devam ettiği yerde, hemen 38 evler biliyorsunuz, balkonlarında sık sık çamaşırları ile sarı binalarımız. Derken 200 evlere çıkalım. 200 evlerde dar bir cadde. Hemen hemen 20.000 – 30.000 nüfusa hitap eden dar bir cadde. Yukarıya doğru gelirken sol tarafta baraka dükkanlar, sağ tarafta şu anda Şirinevler Ticaret Merkezinin olduğu yeri şöyle bir düşündüğünüz zaman birkaç tane baraka dükkan ve otomobil parkı. Bu şekilde yaşamın sürüldüğü bir Karabük’ten şu anda tamamen refah ve standartları yükselmiş, yaşamın eğlenceli olduğu bir şehir haline geldi ve yaşamın ucuz olduğu. Hiç farkında olmadan şu anda cebinde 1.500-2.000 lira para bırakan bir belediye anlayışı ve çalışması. Nasıl mı derseniz? Şu anda Türkiye’nin en ucuz suyunu kullanan bir vilayet ve en kaliteli suyunu kullanan, 174 kuruş. Ve en kötü 284 kuruş yan tarafımız Safranbolu, 3 – 3,5 lira diğer vilayetlerde de” dedi.

Başkan Vergili ayrıca “İnşallah şehrin büyük problemlerini bitirdik. Önümüzdeki yıllarda artık şehrin insan yaşamıyla ilgili insan standartlarını, yaşamın eğlenceli hale gelmesiyle ilgili yapımları devam edecek. Belki 100. Yıl’a çok güzel kapalı Pazar, eğlence yerleri, spor vadimiz derken farklı bir şehir olarak yolumuza devam ediyoruz. Sosyal Yaşam Merkezlerimiz her mahalle de anlam buldu. Düşünebiliyor musunuz, genç kızlarımıza okur yazar diploması dahi veren bir Sosyal Yaşam Merkezi. İstek üzerine Kur’an kursları açılan, istek üzerine müzik kursları açılan ve her sene 4.000 – 5.000 kişiye sertifika veren Sosyal Yaşam Merkezleri” dedi.

Başkan Vergili “Yılların Lokali yıkıldı ama aynı yere daha güzel hem erkeklerimize hem kadınlarımıza hizmet edecek yeni bir lokal yapacağız. İçerisinde aile hekimliğimiz olacak, onların da ünitelerini hazırladık, altı 375 m2 tabanlı ve üstü 375 m2 tabanlı, hem sosyal hizmet merkezi olacak, hem diğer etkinliklerimizde kullanabileceğimiz çok güzel bir lokal olmuş olacak. Bahçesini baştan tanzim edeceğiz ve burayı şu anda projelendirmesi de dahil Belediye işçimizle bitirmeyi düşünüyoruz. Düşünebiliyor musunuz 5 sene evvel Belediye işçisi kalkacak 2 katlı 3 katlı bina yapacak. Böyle bir düşünce dahi yoktu ortada. Ben öncelikle burada emeği geçen belediye personelimize, İmar Müdürlüğümüze, Fen İşlerimize, Su İşlerimize ve burada çalışan işçi arkadaşlarımıza hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum huzurlarınızda, sağ olsunlar. Evet yani yapmış olduğumuz işin bir parçası da siyaset, tam seçim zamanında da açılışını yapacağız. Birileri diyebilir ki siyaset yapıyor, işte seçim zamanı açılış yapıyor, yapacak bir şeyimiz yok çünkü yapacağımız programda tam o güne denk gelmiş oluyor. 4 ayın içerisinde inşallah size böyle bir binayı sunmuş olacağız, burada hizmete açmış olacağız. Buraya gelen herkese dostlarıma mahalle sakinlerine, muhtarlarıma, Belediye personeline, herkese teşekkür ediyorum. Lokaliniz hayırlı olsun.” diyerek sözlerini tamamladı.

Okunan duanın ardından temel atma töreni gerçekleştirildi.

Post

Teknokent

19.07.2018 95 Görüntülenme

Karabük Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi, 4691 sayılı Kanun’un ilgili hükümleri kapsamında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca onaylanan Teknokent için Yönetici Şirket Kurulması için imza töreni düzenlendi. Üniversite ile sanayi iş birliğinin sağlanması ve ülke sanayisinin uluslararası alanda daha fazla rekabet etmesini amaçlayan Teknokent Yönetici Anonim Şirketi, Karabük Valiliği, Karabük Belediyesi, Karabük Üniversitesi, Karabük İl Özel İdaresi, Karabük Ticaret ve Sanayi Odası ve Kardemir ile birlikte Karabük’te bulunan 11 sanayi kuruluşunun ortaklıklarıyla kuruldu.

Post

Engelli Aracı Şarj İstasyonu Projesi

26.04.2018 253 Görüntülenme

Karabük Belediyesi tarafından akülü araçlarla şehir içinde ulaşımlarını sağlamaya çalışan engelli vatandaşlarımız için dört ayrı noktada akülü araç şarj istasyonu kuruldu.

Post

Yağmur Suyu Drenaj Projesi

12.04.2018 584 Görüntülenme

Karabük ilimizin geneline hitap edecek olan YAĞMUR SUYU DRENAJ projemizin çizimleri tamamlanmış olup, ilimize ait mahallelerimizde aşama aşama drenaj ve kanal hatları ihale edilerek yapılması planlanmaktadır.