Fen İşleri Müdürlüğü

Aydın KARATAŞ

Aydın KARATAŞ

Müdür V.

Tel:

Faks:

E-Mail: fen@karabuk.bel.tr

Özgeçmiş:

Fen İşleri Müdürlüğünün Kuruluş teşkilatlanma ve görevleri aşağıdaki gibidir.
a) Kuruluşu: Fen İşleri Müdürlüğü Müdür, Müdürlük bünyesinde çalışan Memur ve İşçi personellerden oluşur.
b) Görevleri: Fen İşleri  Müdürlüğünün görevleri aşağıdaki gibidir.

Teknik Büro İşleri:

 1. Belediye Mülkü olan veya Belediye’nin hükmü tasarrufu altında bulunan yerlerde 5 yıllık yatırım programı hazırlanan ve programa giren park ve çevre düzenlemeleri bina tesisleri yaya yollarını rojelendirmek ihalesinin ve kontrolünü yapmak, yap-işlet ve devret kat karşılığı lokal, kıraathane, apartman ve iş merkezi yaptırmak.
 2. Bozulan yıkılan orta refüjlerin tamiri kavşak düzenlemeleri, eski yapıların yıkımı, muhtelif boya işleri, oturma elemanı ve çöp kovaları yapımı montajı ve tamiri.
 3. Belediyemizce şehrimizin ve çevrenin daha güzel ve temiz olması için nakış programı dâhilinde boş arsalara bahçe duvarı, yola tecavüzlü duvarların geri çekimi, sıvasız binaların sıvanması, boyasız binaların boyanması, mevcut bahçe duvarlarının belli bölümünde korkuluk var ise devamının sağlanması, bozulmuş yolların ve kaldırımların yapımı, şehiriçi yolların imar planına uygun olarak trafiğe açılması için yeni yol açımı ve stabilizasyonu, beton parke, asfalt vs. kaplanması.
 4. Yol bakım ve onarımı, kaldırım ve bordür yapımı, bakım ve onarımı, Telekom, elektrik idaresi su ve kanalizasyon tarafından bozulan yol arızalarının giderilmesi moloz ve teressübeton toplanması ve taşınması.
 5. Teknik büroda Belediye Hizmetlerine ait keşif metraj hesaplarının çıkartılması ve kontrol edilmesi.
 6. İşçi sağlığı ve iş güvenliği kurulu toplantılarına katılmak.
 7. Servis işlerinin yürütülmesi için her türlü hizmet alımı ve mal alımı ihaleleri ile ilgili plan proje idari ve teknik şartnameler hazırlamak veya hazırlatmak ihalelerini yaparak bu işlerin geçici ve kesin kabullerini yapmaktır.

Merkez Şantiye Hizmetleri:

 1. Yol açılması, yol açılarak her türlü alt yapısının yapılarak bordür tretuvar ve asfaltının yapılması mevcut bordur tratuvar ve asfaltlı yolların bakım onarım ve tamirlerinin yapılması.
 2. Beton kaplama yol yapılması, parke yol yapılması, beton ve parke olan mevcut yolların bakım onarım ve tamirinin yapılması.
 3. Belediyemizin ihtiyaç duyduğu idari ve şantiye binalarını yapmak, tehlike arz eden yapıları yıkmak ve enkazlarını kaldırmak, mevcut makinalara iş programı yaparak iş vermek.
 4. Mezarlıklarda uygulanan parselasyon planlarına göre gerekli olan alt yapı ve üst yapı hizmetlerini yapmaktır. Ayrıca belediyenin ihtiyaç duyduğu yeni yapı ve tesisleri yapmaktır.

Hamzalar Şantiye Hizmetleri:
Beton ve asfalt için agrega üreterek hazır beton üretmek, sıcak ve soğuk asfalt için malzeme stoklamaktır. Hazır beton için 0-7, 7-15, 15-30 malzeme üretmektedir.
Sıcak ve soğuk asfalt için 0-4, 4-7, 7-10 malzeme stoklayarak asfalt malzemesi üretmek görevleridir.

Park Bahçeler Şantiye Hizmetleri:

 1. Yeni yeşil alanlar oluşturmak mevcut yeşil alanları korumak geliştirmek gerekli yerlere ağaçlar dikmek, mevcut ağaçları koruyup geliştirmek, çevredeki vahşi alanı temizlemek yeşil alanların sulanması bu yeşil alanların günü geldiğinde biçilmesi, çevreye özel günlerde çiçekler dikerek güzellikler oluşturmak.
 2. Park ve bahçelerde oyun grupları koyarak parklara canlılık kazandırmak mevsimlere göre parklarda çiçek ve yeşillikler oluşturmak.
 3. Fidanlıklar oluşturmak tüpte bitki yetiştirmek ve büyüyen ağaçların budanması.

Elektrik Bakım Şantiye Hizmetleri:

 1. Belediyemiz işlerine ait her türlü elektrik projeleri hesap ve keşifleri yapmak, arazide tatbik etmek, elektrik motorlarına ait her türlü bakım onarım işlerini yapmak , belediyemiz yapı ve tesislerindeki mevcut elektrik işlerinin bakım ve onarımını  yapmak,  abone kayıt ve kapama işlerini yapmak, anons cihazlarını ihtiyaca göre yerleştirmek bu cihazların bakım ve onarımını yapmak.

SİTEDE ARA

PROJELERİMİZDEN

WHATSAPP NUMARALARIMIZ

DUYURULAR