Geleceğin Bilim Adamlarını Yetiştiriyoruz
Eklenme Tarihi: 29.05.2024 230 Görüntülenme

Geleceğin Bilim Adamlarını Yetiştiriyoruz

Belediyemizin TÜBİTAK bünyesinde uygulamış olduğu Bilim Merkezi kapsamında Belediye Başkanımız Özkan Çetinkaya’nın da destekleri ile geliştirilen "Geleceğin Bilim Adamlarını Yetiştiriyoruz" projesi için 5. sınıf öğrencilerinden 20 öğrenci seçilecektir. Seçilen bu öğrencilerimiz Bilim ve İnovasyon Merkezimizde Matematik, Fen Bilimleri, Uzay ve Havacılık, Tasarım ve Teknolojide alanlarında uzman eğitmenler tarafından ortaöğretim süreçleri boyunca eğitimler alarak, lise son sınıfına kadar özel olarak, hem zihinsel hem de bilgisel olarak yetiştirileceklerdir.

Karabük Belediyesi olarak bu projede ki amacımız ileride şehrimizden bilim adamları ve üst düzey yöneticiler çıkarmak olacaktır.

İlk etapda bu sene pilot uygulama olarak 20 öğrenci seçilecek, daha sonraki yıllarda ise bu sayı artırılacaktır.

Seçilecek öğrencilerin tamamı yazılı sınava tabi tutulacak olup, hiç bir suret ile mülakat sınavı yapılmayacaktır. Yapılan yazılı sınavdan en yüksek puanı alan 20 öğrenci ise "Geleceğin Bilim Adamlarını Yetiştiriyoruz" projesinde eğitime alınacaklardır.

Belediye Başkanımız Özkan Çetinkaya proje ile ilgili yaptığı açıklamada; "Hedefimiz, yerli ve milli sanayinin temelini oluşturabilecek mühendis ve bilim adamları yetiştirmek. Dünyada söz sahibi olma yönünde önemli adımlar atan hükümetimizi desteklemek için teknolojiyi kullanan üreten nesillere ihtiyacımız var. Çünkü Türk insanı her toplumda ilmi ile ön plana çıkmak durumundadır. Amacımız; Türkiye Yüzyılı’nda geleceğimiz olan çocuklarımıza bilimi sevdirmektir" dedi.

   

Post

Belediye Başkanımız Özkan Çetinkaya Personelimizle Bayramlaştı

24.06.2024 42 Görüntülenme

Belediye Başkanımız Özkan Çetinkaya Kurban Bayramı sonrası ilk mesai gününde bayram süresince fedakârca görev yapan personellerimiz ile bayramlaştı.

Post

Milli Maç Heyecanını Birlikte Yaşayalım

21.06.2024 29 Görüntülenme

Türkiye - Portekiz 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası milli maç heyecanını 22 Haziran 2024 Cumartesi günü saat 19.00'da Kemal Güneş Caddesinde (Hürriyet Caddesi) kurulacak ekranda izleyerek birlikte yaşayalım. Çay ve çekirdek ikramımız olup tüm halkımız davetlidir.

Post

Belediye Başkanımız Özkan Çetinkaya, AK Parti Karabük İl Başkanlığı Geleneksel Bayramlaşma Programına Katıldı

17.06.2024 145 Görüntülenme

Belediye Başkanımız Özkan Çetinkaya, Kurban Bayramı dolayısı ile AK Parti Karabük İl Başkanlığının düzenlemiş olduğu geleneksel bayramlaşma programına katıldı.