Engelli Bireylere Yönelik Aktif Yaşam Merkezi Protokolü İmzalandı
Eklenme Tarihi: 12.09.2023 135 Görüntülenme

Engelli Bireylere Yönelik Aktif Yaşam Merkezi Protokolü İmzalandı

Engelli Bireylere Yönelik Aktif Yaşam Merkezi Protokolü Valilik makamında imzalandı.

Valilik Makamı Toplantı Salonunda gerçekleştirilen protokol törenine Karabük Valisi Sayın Mustafa Yavuz, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdurrahman Bilgiç ve diğer yetkililer katıldı.

Ülkemiz genelinde 135 adet bulunan Engelli Bireylere Yönelik Aktif Yaşam Merkezi ile engelli bireylerin toplumsal yaşama katılımlarını ve bağımsız yaşama becerilerinin artırılmasını desteklemek, engelli bireye sahip ailelere gündelik yaşamda engelli bireyi dışındaki diğer meşguliyetlerine zaman ayırabilmesine imkân sağlanması hedefleniyor. Merkezde sunulacak diğer hizmetler arasında; engelli bireylerin kişisel bakımlarının yapılması, engelli birey ve ailelerine sunulacak rehabilitasyon ve danışmanlık hizmetleri, EKPSS (Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı) kursları, eğitsel, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler" gibi hizmetler verilecek.

İmzalanan protokole göre İlimiz Beşbinevler Bahçelievler Mahallesinde 3.500 m2 yüzölçümlü taşınmaz üzerinde yer alan mülkiyeti Karabük Belediye Başkanlığına ait bina gerekli tadilatların tamamlanmasının ardından hizmete girecek.

Post

İnce ve Kursiyerlerinden Başkan Vergili’ye Ziyaret

27.09.2023 61 Görüntülenme

Bayır Mahalle Sosyal Yaşam Merkezi Hazır Giyim Kursu öğretmeni Meral İnce ve kursiyerleri, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’yi ziyaret etti.

Post

Döndü Çetinkaya Son Yolculuğuna Uğurlandı

27.09.2023 81 Görüntülenme

BRTV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çetinkaya ve BRTV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Çetinkaya’nın anneleri Döndü Çetinkaya son yolculuğuna uğurlandı.