Karabük İtfaiyesi Hayat Kurtarmaya Devam Ediyor
Eklenme Tarihi: 07.02.2023 322 Görüntülenme

Karabük İtfaiyesi Hayat Kurtarmaya Devam Ediyor

Karabük Belediyesi deprem bölgesine desteğine devam ediyor. Şu ana kadar 12 araç ve 29 personel bölgeye giderken, Karabük itfaiyesinin arama kurtarma ekipleri 3 vatandaşımızı sağ olarak göçük altından çıkarttı.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Karabük Belediyesi de teyakkuzda. Depremin hemen ardından yola çıkan Karabük itfaiyesi arama kurtarma ekipleri Kahramanmaraş’ta kurtarma çalışmalarına devam ediyor. Ekipler şu ana kadar 3 kişiyi sağ, 8 kişiyi de vefat etmiş şekilde göçük altından çıkarttı.

Ayrıca itfaiye, ekskavatör, beko loder, damperli kamyon, kamyonet, lowbed tır, su tankeri, cenaze aracı ve cenaze yıkama aracından oluşan 12 araçta Gaziantep Valiliği AFAD Başkanlığının emrine tahsis edildi. Bölgede büyük ihtiyaç olan içme suyunun temini konusunda da duyarsız kalmayan Karabük Belediyesi, krom kaplamalı 3 tanker ile 60 ton suyu bugün deprem bölgesine gönderdi. Ayrıca, Batı Karadeniz Kalkınma Birliği Başkanı Dr. Faruk Özlü ve Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin talimatları doğrultusunda BAKAB tarafından sabah saatlerinde bir tır bardak su bölgeye sevk edildi.


Karabük İtfaiyesi Hayat Kurtarmaya Devam Ediyor

Post

Başkan Vergili Oyunu Kullandı

28.05.2023 31 Görüntülenme

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimi için oyunu kullandı.

Post

Başkan Vergili Karabük Lezzet Şenliklerine Katıldı

25.05.2023 60 Görüntülenme

"Türk Mutfağı Haftası" kapsamında ikincisi düzenlenen "Karabük Lezzet Şenlikleri" yedinci gününde sona erdi.