“Çelik Kentin Yürekli Çocukları” Projesi Hayata Geçiyor
Eklenme Tarihi: 16.08.2021 515 Görüntülenme

“Çelik Kentin Yürekli Çocukları” Projesi Hayata Geçiyor

Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında, “Çelik Kentin Yürekli Çocukları” Projesi hayata geçiyor.

Proje kapsamında çocuk ve gençler sosyalleşirken eğitim desteği de alarak topluma faydalı bireyler yetiştirilmesinde katkıda bulunuyor. Projenin en önemli amacı ise kente göçle gelmiş, uyum sağlayamamış veya dezavantajlı toplum kesimlerinin şehir yaşamına adapte edilmesi ve güvenli dolaylı olarak olumsuz yönde etki eden yoksunlukların azaltılmasını sağlamak.

Gençlerimiz bir taraftan filografi eğitimi alıyor, diğer taraftan da zanaat öğreniyor. Proje; Karabük Belediyesi, Karabük Emniyet Müdürlüğü, İŞKUR ve Halk Eğitim Merkezi ortaklığında gerçekleştiriliyor.

Çocukların yapmış olduğu çalışmaları yerinde inceleyen Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker çok iyi işler ortaya koyduklarını ifade ederek iyi bir projeye imza atıldığını vurguladı.


“Çelik Kentin Yürekli Çocukları” Projesi Hayata Geçiyor

Post

19 Mayıs Karabük'te Coşkuyla Kutlandı

19.05.2022 25 Görüntülenme

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 103. yıl dönümünü tüm yurtta olduğu gibi Cumhuriyet Kentimiz Karabük'te de coşkuyla kutlandı.