Vergili:
Eklenme Tarihi: 15.07.2021 92 Görüntülenme

Vergili: "Türk’ün 5 Bin Yıllık Tarihinde 15 Temmuz Konuşulacak ve Anlatılacaktır"

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde Kent Meydanında düzenlenen programda bir konuşma gerçekleştirdi. Vergili konuşmasında; "Türk’ün 5 bin yıllık tarihinde 15 Temmuz konuşulacak ve anlatılacaktır" dedi.

Vergili, açıklamasında şu satırlara yer verdi; "15 Temmuz sevincin ve hüznün bir arada yaşandığı bir gün olarak kutlanmaktadır ve bundan sonrada böyle kutlanacaktır. Şehitler verdik. Milletimiz ülkemizi hainlere teslim etmedi, emaneti kendine aldı, devletimize ve ülkemize sahip çıktı. Hüzün ve neşeyi aynı anda yaşadığımız bugünde, 15 Temmuz akşamı yaşadığımız heyecanı her 15 Temmuz’da yaşamaktayım. Her şeyin birbirine karışmış olduğu, emniyet güçlerimizin, ordumuzun ve milletimizin kahramanca mücadele ettiği ve emperyalist güçlere bu ülkeyi teslim etmediği 15 Temmuz’da öncelikle Genel Başkanım Devlet Bahçeli’ye buradan saygılarımı sunuyorum. O akşam, darbenin başladığı andan itibaren Genel Merkezde teşkilatlara gerekli talimatları verirken bizde Karabük’te daha hiçbir davet olmadan meydanları doldurmaya başlamıştık. Tüm Karabüklülere minnetlerimi sunuyorum.

Yine aynı şekilde milletimiz Tayyip bey'in daveti üzerine caddeler ve sokaklara çıkarak, tankların ününe göğüslerini siper ederek belki yıllarca sürecek bir felaketin önüne geçmiş bulundu. Tarih bugünü, emperyal güçlerin ülkemiz üzerinde oynamış olduğu oyunu ileride çok daha iyi yazacak. Belki de Türk’ün 5 bin yıllık tarihinde 15 Temmuz konuşulacak ve anlatılacaktır. Hepinize saygılarımı sunuyorum. Ne mutlu Türk’üm diyene."


Vergili: "Türk’ün 5 Bin Yıllık Tarihinde 15 Temmuz Konuşulacak ve Anlatılacaktır"

Post

Vergili Üçüncü Dönem Projelerinin Startını Verdi

30.07.2021 104 Görüntülenme

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, pandemi nedeniyle ara verdiği üçüncü dönem projelerinin açılış ve temel atma törenlerine başladı. Törende konuşan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; "Bizim görevimiz şehrimizde yaşayan herkese hizmet etmektir. Kesinlikle etnik ve bölgesel milliyetçilik yapmıyoruz. Bu güne kadar Karabük’te hiç kimseyi birbirinden ayırmadık" dedi.

Post

Başkan Vergili'den Bayram Ziyaretleri

20.07.2021 93 Görüntülenme

Vali Fuat Gürel ve eşi Özlem Aras Gürel, Karabük Milletvekilleri Niyazi Güneş ve Hüseyin Avni Aksoy, Belediye Başkanı Rafet Vergili ve beraberinde İl Protokolü ile birlikte bayram ziyaretleri çerçevesinde Jandarma Komutanlığı, Emniyet Müdürlüğü, 112 Acil Çağrı Merkezi, 5000 Evler İtfaiye Merkezi ve Güleç Çocuk Evlerini ziyaret etti.

Post

Kurban Bayramı Arefesinde Şehitlik Ziyaret Edildi

19.07.2021 60 Görüntülenme

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Kurban Bayramı programı kapsamında Karabük protokolü ile birlikte Beşbinevler Şehitliğini ziyaret ederek şehitlerimiz için dua etti.