Başkan Vergili’den Esnafa %75 İndirim
Eklenme Tarihi: 04.02.2021 782 Görüntülenme

Başkan Vergili’den Esnafa %75 İndirim

Karabük Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin önerisiyle belediye kiracılarına ve değişik esnaf gruplarına %75 indirim yaptı.

Pandemi nedeniyle zor günler geçiren şehir esnafına Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’den büyük bir destek geldi. Karabük Belediye Meclisi, Şubat ayı toplantısında Başkan Vergili’nin %75 kira indirimini oybirliğiyle kabul etti.

Karabük Belediye Başkanvekili ve Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Ahmet Arslan; "Biz komisyonda konuyu görüştük, esnaf temsilcileriyle de değerlendirmelerde bulunduk, ancak yetkimiz olmadığı için bir karar veremedik ve konuyu başkanımıza havale ettik, Sayın Başkanımızda böyle bir rakam uygun gördü, esnafımıza bir nebzede olsun rahatlama sağlayabildiysek ne mutlu bize" dedi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada; "Hepimizin de malumu olduğu üzere yaşanan salgın esnafımızın ciddi zararlara uğramasına neden oldu. Başta toplu taşıma işi yapan esnaflarımız olmak üzere esnafımızın büyük bölümü ciddi sıkıntılara girdi. Bizde kendilerine bir nebzede olsa katkıda bulunmak istedik ve bu çalışmayı yaptık. Önergemize duyarsız kalmayan tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Karabük Belediye Meclisinde alınan karar doğrultusunda; belediye kiracıları, halk otobüsleri, minibüsçüler ve pazarcı esnafı Şubat, Mart, Nisan ve Mayıs aylarında belediyeye ödedikleri kiraları %75 indirimli ödeyecek.


Başkan Vergili’den Esnafa %75 İndirim

Post

Katı Atıklar Enerjiye Dönüşüyor

14.06.2021 30 Görüntülenme

Karabük'te kurulan tesis ile yılda yaklaşık 150 ton doğada yok edilemeyen katı atık bertaraf edilerek pirolitik yakıta dönüştürülecek.

Post

Başkan Vergili’den Yaşlı Bakım ve Dinlenme Merkezi’ndeki Yaşlılara Ziyaret

10.06.2021 84 Görüntülenme

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, geçtiğimiz günlerde hizmete giren Yaşlı Bakım ve Dinlenme Merkezi’ndeki yaşlıları ziyaret etti.

Post

Çevre Bilinci ve Atık Yönetimi Paneli Gerçekleştirildi

09.06.2021 103 Görüntülenme

Karabük’te 5-11 Haziran tarihleri arasında kutlanan Çevre Koruma Haftası nedeniyle “Çevre Bilinci ve Atık Yönetimi” paneli gerçekleştirildi.