Asırlık Projeler Masaya Yatırıldı
Eklenme Tarihi: 23.07.2020 601 Görüntülenme

Asırlık Projeler Masaya Yatırıldı

Karabük ulaşımına köklü çözüm üretecek projeler start alıyor. Bugün Karabük Belediyesinde yapılan toplantıda birbirinden önemli yaklaşık 100 milyon tutarındaki projeler masaya yatırıldı. Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Rafet Vergili; “Şehrin 100 yıllık problemini çözüyoruz” derken, Ak Parti İl Başkanı İsmail Altınöz ise; “Karabük’e yapılacak hizmetlerde birlikte hareket edecek ve şehrimize çok güzel şeyler yapacağız” dedi.

Karabük Belediyesinde düzenlenen toplantıya; Belediye Başkanı Rafet Vergili, Ak Parti İl Başkanı İsmail Altınöz, İl Başkan Yardımcısı Berat Baykara, Karayolları Bölge Müdürü Yüksel Oğuzhan, Bölge Müdür Yardımcısı Ali Başak, Karabük Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Hasan Tahsin Yakut ve Fen İşleri Müdürü İrfan İnal katıldı.

Toplantıda; 18 Ağustos’ta ihaleye çıkacak olan Dörtyol Kavşağı başta olmak üzere, Namal Kavşağı, Balıkpazarı Kavşağı, Öğlebeli Kavşağı ve Melise - Belen - Kemal Oyman Çevre Yolu gibi projeler masaya yatırıldı.

Şehrin 100 Yıllık Problemini Çözüyoruz
Toplantının ardından bir açıklama yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; "Öncelikle Ak Parti İl Başkanı İsmail Altınöz Beye ve Bölge Müdürümüze teşekkür ediyorum. Bugün Karabük’ün en önemli sorunlarından biri olan Dörtyol Kavşağındaki trafik problemini çözmek amacıyla hazırlanan proje üzerinde değerlendirmelerde bulunduk. Bizde belediye olarak üzerimize düşeni yapacak, Karayolları ile birlikte Karabük’ümüze büyük bir değer kazandıracağız. Bu proje ile beklide şehrin 100 yıllık bir problemini çözeceğiz. Ak Parti İl Başkanımız İsmail Beyde konuya hassas bir şekilde yaklaşmakta ve projeyi yakından takip etmekte, kendisine ayrıca teşekkür ediyorum" dedi.

Yapılacak Hizmetlerde Birlikte Hareket Edecek ve Şehrimize Çok Güzel Şeyler Yapacağız
Ak Parti İl Başkanı İsmail Altınöz ise yaptığı açıklamada; "Karayolları Bölge Müdürümüz ve Müdür Yardımcımız ile birlikte Belediye Başkanımız Sayın Rafet Vergili ve ekibini ziyaret ederek, Karabük’ün gündeminde olan ve şehrin uzun yıllar boyu trafik problemini çözecek olan KARDEMİR Kavşağı projesini masaya yatırdık. Sayın Belediye Başkanımız da Karabük Belediyesi olarak Karayolları tarafından yapılacak projede üzerlerine düşen ne varsa yerine getireceklerini ifade ettiler. İnşallah Karabük’ümüzün bu problemini de birlikte çözeceğiz. Gerçekleştirdiğimiz toplantı, hem kavşak projesi açısından, hem de Karabük Belediyesi ile Karayollarının ortaklaşa yapacağı diğer işler açısından son derece faydalı bir toplantı oldu. Belediye Başkanımız da son derece yapıcı bir tavırla, belediye olarak her daim üzerlerine düşeni yerine getireceklerini ifade ettiler. Kendilerine Ak Parti teşkilatları adına teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonrada Karabük’e yapılacak hizmetlerde birlikte hareket edecek ve şehrimize çok güzel şeyler yapacağız. Projemizin ihalesi 18 Ağustos’ta yapılacak, ben şimdiden Karabük’ümüze hayırlı olsun diyorum" şeklinde konuştu.


Asırlık Projeler Masaya Yatırıldı

Post

Vergili: "Kürt Kahramanlar Çıkartılmak İçin Olağanüstü Çabalar Sarf Ediliyor"

17.09.2020 102 Görüntülenme

Avrupa Yerel Yönetimler Meclisi İzleme Komisyonunda Türkiye raporu görüşüldü. Yaklaşık 12 yıldır mecliste Türkiye’yi temsil eden Karabük’ün MHP’li Belediye Başkanı Rafet Vergili video konferans sistemiyle katıldığı toplantıda yaptığı konuşmada raporu ‘kabul edilemez’ olarak tanımlarken; “Komisyonlar kuruluyor, incelemeler yapılıyor, raporlar düzenleniyor ve Kürt kahramanlar çıkartılmak için olağanüstü çabalar sarf ediliyor” dedi.

Post

Denetim Komisyonu Çalışmalarına Devam Ediyor

16.09.2020 134 Görüntülenme

Karabük Belediyesi bünyesinde kurulan MARZINC Denetim Komisyonu periyodik denetimlerine devam ediyor. Bugün yapılan toplantının ardından şirket yöneticileri ve komisyon üyeleri basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Post

Karabük Belediyesinden Türkiye’de İlk

10.09.2020 291 Görüntülenme

Karabük Belediyesi, Avrupa’nın birçok ülkesinde kullanılan fakat henüz Türkiye’de birkaç özel sektör dışında kullanılmayan piroliz yöntemi ile plastik atıkların yok edilerek değerli maddelere ve enerjiye dönüştürme projesini başlatıyor. Proje Türkiye’deki belediyeler arasında bir ilk.