Karabük Belediyesi Corona Virüsüne Karşı Tedbirlerini Artırdı
Eklenme Tarihi: 19.03.2020 305 Görüntülenme

Karabük Belediyesi Corona Virüsüne Karşı Tedbirlerini Artırdı

Karabük Belediyesi Corona virüsüne karşı mücadelesini tedbirlerini artırarak devam ettiriyor. Türkiye’deki birçok kurumdan çok daha önce önleyici tedbirler alan belediye, son olarak da şehir merkezindeki cadde ve sokaklar ile ortak kullanım alanlarını köpüklü ve ilaçlı su ile yıkıyor.

Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin talimatlarıyla vatandaşların yoğun olarak kullandığı şehirlerarası otobüs terminali, halk otobüsleri, dolmuşlar, pazar yerleri, alışveriş merkezleri, okullar, umumi tuvaletler, camiler, Yücel Huzur Evi, Güleç Sevgi Evleri ve tren istasyonundaki dezenfektasyon çalışmalarıyla Corona virüsüne karşı mücadele başlatan Karabük Belediyesi ekipleri, önlemlerini her geçen gün artırıyor.

Karabük Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerinin dezenfekte çalışmalarına son olarak da Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri katıldı. Ekipler dünden itibaren şehrin işlek caddelerini ve ortak kullanım alanlarını ilaçlı ve köpüklü su ile yıkayarak dezenfekte etti. Hürriyet Caddesi ile başlayan çalışmalar, Şehirler Arası Otobüs Terminali, otobüs durakları ile şehir merkezinden mahallelerimize, ilçelerimize ve köylerimize ulaşımı sağlayan Minibüs Terminali ile devam etti.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; "İlk andan itibaren tüm imkânlarımızı seferber ederek tüm dünyayı etkisi altına alan bu salgını atlatmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımızdan bize bu konuda bizlere yardımcı olmalarını ve devletimizin yaptığı çağrılara kulak vermelerini rica ediyorum. İnşallah bu süreci hep birlikte sorunsuz bir şekilde atlatırız" dedi.


Karabük Belediyesi Corona Virüsüne Karşı Tedbirlerini Artırdı

Post

Duyuru...

21.05.2020 313 Görüntülenme

Değerli hemşehrilerimiz, 23-26 Mayıs 2020 tarihleri arasında ülke genelinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.

Post

Saat 19.19´da İstiklal Marşı Okundu, Anonslarda Gençlik Şarkısı Çalındı

19.05.2020 98 Görüntülenme

Karabük’te 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla saat 19.19’da bir program düzenlendi.

Post

Başkan Vergili: “Dikkatli Olursak Biz Bu Durumu Çok Önceden Bitirebiliriz”

23.04.2020 472 Görüntülenme

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, BRTV ekranlarında katıldığı televizyon programında, Korona virüsle mücadeleden belediye yatırımlarına, Cezayirlilerin gelişine gösterdiği tepkilerin nedenlerinden maske üretimine kadar birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu.