AK Parti Meclis Üyeleri

Ayfer ŞAHİN

Ayfer ŞAHİN

Meclis Üyesi

28.07.1973'te Karabük'te doğdu. 2002 yılında Ak Parti'ye oldu. Karabük İl Kadın Kolları yönetimine girdi ve 2 dönem başkan yardımcısı olarak görev yaptı. Halen Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanlığı görevini yapmaktadır. Anne Çocuk Eğitim Vakfı belgesine sahip olan Ayfer Şahin, açıköğretim okumaktadır. Evli ve 2 çocuk annesidir.

Mehmet YEĞİN

Mehmet YEĞİN

Meclis Üyesi

21.09.1960 doğumlu. İlkokulu Koyunlu köyü'nde okudu. 15 yaşında Koyunlu Halı Fabrikasında çalışmaya başladı. 20 yaşında askere gitti. Asker dönüşü 1981 yılında Karabük'e gelen Mehmet Yeğin, şuan ticaretle uğraşmaktadır.

Celal YILMAZ

Celal YILMAZ

Meclis Üyesi

1956 Karabük, Kapullu Köyünde doğdu. Ortaokul mezunu. 1996-2002 yılları arasında Anavatan Partisi Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyeliği 2000-2002 yılları arasında Karabük Belediyesi Belediye Meclis Üyeliği yaptı. Hala Ak Parti İl Yönetim Kurulu üyesi olup Parti İdare Amirliği görevini devam ettirmektedir. Aynı zamanda Ziraat Odası Başkan Yardımcısı olup devam etmekte olan Karabük Belediyesi Belediye Meclis Üyeliği bulunmaktadır. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

İzzet ÇELİK

İzzet ÇELİK

Meclis Üyesi

01.01.1948 Çankırı Merkez Satıyüzü Köyü'nde doğdu. İlkokulu köy okulunda okudu. Ortaokulu Çankırı Merkez Ortaokulu'nda tamamladı. Lise eğitimini Ankara Maliye Meslek Lisesi'nde tamamladı. 1968-1974 yılları arasında Çankırı Vergi Dairesinde şeflik yaptı. 1974-1975 yıllarında Kastamonu Vergi Dairesi Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu. 1975-1981 yılları arasında Karabük'te özel sektörde muhasebeci olarak, 1981-2013 yılları arasında serbest muhasebeci mali müşavir olarak çalıştı. 1975-2013 yılları arasında 2 dönem meclis üyesi (Refah ve Fazilet) görevinde, 2010-2011 yılları arasında parti il başkanlığı (Saadet Partisi) görevinde bulundu.

Erdal CİNKAVUK

Erdal CİNKAVUK

Meclis Üyesi

01.01.1971 Karabük Yenice doğumludur. İlkoukulu Anayasa İlköğretim Okulunda, ortaokulu Yenişehir Ortaokulunda okudu ve ticarete atıldı. 1997-2003 yılları arasında özel bir şirketin sigort acenteliği müdürlüğü'nü yaptı. 2003'ten itibaren de kendi işini kurdu. Halen ilimizde 3 şirketin sigorta acenteliği faaliyetlerini yürütmektedir. 2009-2013 yılları arasında Karabük TSO'da meclis üyeliği yaptı. 2013'ten itibaren de TSO disiplin kurulu üyeliği görevine devam etmektedir. 2005-2012 yılları arasında Anayasa İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği görevlerinde bulundu. Siyasi parti ve derneklerde de görev alan Erdal Cinkavuk, evli ve üç çocuk babasıdır.

Kenan ŞENTÜRK

Kenan ŞENTÜRK

Meclis Üyesi

1970 Karabük Merkez doğumlu olup ailesi Trabzon Sürmene eşrafındandır. İlk, orta ve lise tahsilini Karabük'te, üniversiteyi ise İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde bitirdi. 1995 yılından bu yana Karabük'te ticaretle uğraşmaktadır. 2009-2013 yılları arasında Karabük Ticaret Odasında yönetim kurulu üyeliği ile beraber Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Denetleme Kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Ayhan ÇETİNKAYA

Ayhan ÇETİNKAYA

Meclis Üyesi

01.01.1965 yılında Kastamonu, Çatalzeytin, Çatak Köyü'nde doğdu. İlk, Orta ve Lise tahsilini Karabük'te tamamladı. Karabük'te Kastamonulular Derneği Başkan Yardımcılığı ve Çatalzeytinliler Derneği başta olmak üzere birçok sivil topğlum kuruluşunda görev aldı. 2002 yılında Ak Parti'nin kurucu üyesi olarak Ak Parti'de siyaete başladı. 12 yılda icra ve yönetim kurulu üyelikleri başta olmak üzere partinin her kademesinde görev aldı. Demir Çelik Sanayi üzerine ticaret yapmakta olan Ayhan Çetinkaya, evli ve üç çocuk babasıdır.

Mehmet ÇETİN

Mehmet ÇETİN

Meclis Üyesi

1956 Karabük, Belenköy'de doğdu. İlkokulu Çerçiler Köyü, ortaokul öğrenimini İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1978'de İzmir Yüksek İslam Enstitüsünü bitirdi. 1990 yılına kadar Karabük Endüstri Meslek Lisesinde müdür yardımcısı olarak görev yaptı. 1990 Eylül ayında memuriyetten istifa etti ve bu tarihten sonra eğitim sektöründe faaliyet gösteren Şafak Eğitim Turizm İnşaat A.Ş.'ye bağlı Sancak Sürücü Kursu'nun kurucu müdürlüğü'nü yaptı. Karabük - Safranbolu ve Kastamonu'da faaliyet gösterenbu şirkette yönetim kurulu üyeliği, başkan yardımcılığı ve başkanlığını yaptı. Yönetim kurulu üyesi olarak görevine devam eden Mehmet Çetin, evli ve üç çocuk babasıdır. Arapça ve İngilizce bilmektedir.

İsa AKGÜN

İsa AKGÜN

Meclis Üyesi

1986 yılında Karabük, Eskipazar'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Karabük'te, lisans eğitimini Afyon Kocatepe Üniversitesi, İktisat Bölümünden mezun olarak tamamladı. 2008 yılında ticaret hayatına atılarak inşaat malzemeleri  ve demit ticareti konulu kendi işinde halen Karabük'te esnaflık yapmaktadır. Orta düzeyde İngilizce ve Almanca konuşabilen İsa Akgün, evli ve iki çocuk babasıdır.

Ferhan Kısmet CENGİZ

Ferhan Kısmet CENGİZ

Meclis Üyesi

1973 Karabük doğumludur. İl, orta ve lise tahsilini Karabük'te tamamladı. Kırıkkale Üniversitesi Mahalli İdareler (Zabıta) ve Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümlerinden mezun olmuştur. Ak Parti İl Kadın Kollarında siyasi ve hukuki işler başkanı olrk görev yapmıştır. 3. Dönem İl Kadın Kongresi ile Karabük İl Kadın Kolları başkanı seçilmiştir. Evli ve iki çocuk annesidir.

İsmail Hakkı DEMİR

İsmail Hakkı DEMİR

Meclis Üyesi

15.02.1957 Bartın ili Ulus ilçesi Dodurga Köyü'nde doğdu. İlk ve ortaokul eğitimini Bartın Ulus ilçesinde, lise eğitimini Karabük D.Ç. Lisesi'nde tamamladı. 1980'de Ankara Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi'nden mezun oldu. 1980 yılından 1992 yılına kadar çeşitli firmalarda inşaat mühendisi ve şantiye şefi olarak görev yaptı. 1992 yılından itibaren serbest inşaat mühendisi ve müteahhit olarak kendi adına çalışan İsmail Hakkı Demir, 1994-2004 yılları arasında Doğru Yol Partisi'nde yöneticilik, merkez ilçe başkanlığı ve il başkanlığı görevlerinde bulundu. 2009 yıılnda kurulan Karabük Bartınlılar Derneği başkanlığını yapmaktadır ve Ankara Karabüklüler Vakfı Mütevelli Heyei üyesidir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Metin YALÇIN

Metin YALÇIN

Meclis Üyesi

01.08.1963  tarihinde Kastamonu Çatalzeytin ilçesinin Yemişli Köyünde doğdu. İlkokul ve ortaokulu Fevzi Çakmak okulunda, liseyi Demir Çelik Lisesinde okudu. Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. 1986'da Erzincan Altın Başak ortaokulu'nda, 1989'da Karabük Fevzi Çakmak Lisesinde görev yaptı. 1994'ten itibaren Karabük Birey Dergisi Dershanesinde öğretmen kurucu ve idareci olarak görevine devam etmektedir. Karabük İlim Yayma Cemiyeti, Anadolu Gençlik Derneği, Şuurlu Öğretmenler Derneği gibi kuruluşlarda değişik görevlerde bulundu.

Recep Necmi YILDIRIM

Recep Necmi YILDIRIM

Meclis Üyesi

1964 yılında Karabük'te doğdu. İlkoukulu Çerçiler İlkokulu'nda bitirdikten sonra orta öğrenimi ve lise eğitiminin bir kısmına Samsun 50. Yıl Lisesi'nde devam etti. Lise öğrenimine Karabük D.Ç. Lisesi'nde devam etti. 12 Eylül öncesi koşullar nedeniyle eğitimini bırakmak zorunda kaldı. Askerlik hizmetini btirdikten sonra bir süre özel sektör kuruluşunda çalıştı ve 1994 yılında gıda dağıtım ve pazarlama üzerine kendi işini kurdu. 2011-2014 yılları arasında Ak Parti Merkez İlçe Yerel Yönetimler başkanlığı yaptı. 28 yıldır ticaretle uğraşan Recep Necmi Yıldırım, evli ve iki çocuk babasıdır.

  • 1

SİTEDE ARA

WHATSAPP NUMARALARIMIZ

ONLINE BELEDİYECİLİK