Şehrimizin Varoluş Sebebi KARDEMİR'imizin ve Karabük'ümüzün 87. Yıl Dönümü Kutlandı
Eklenme Tarihi: 03.04.2024 196 Görüntülenme

Şehrimizin Varoluş Sebebi KARDEMİR'imizin ve Karabük'ümüzün 87. Yıl Dönümü Kutlandı

Kardemir Karabük Demir Çelik Fabrikalarının temellerinin atılmasının ve Karabük’ün kuruluşunun 87. yılı düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Karabük Valiliği Atatürk Köşesinde düzenlenen etkinlikte kutlama komitesi adına Vali Mustafa Yavuz tarafından çelenk sunumu yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam programda konuşan Karabük Valisi Mustafa Yavuz; "3 Nisan 1937’de çeltik tarlalarında temeli atılan, gücünü emek ve çelikten alan KARDEMİR; yaktığı mavi ateşi ile âdeta Karabük’ün doğuşunu müjdelemiştir. Yakılan o ateş, sadece fabrikaların bacalarında değil, aynı zamanda umutların da ateşleyicisi olarak küllerinden yeniden doğan bir milletin yüreklerinde yankılanmıştır. Çünkü 3 Nisan’da yazılan bu hikâye, bir kentin değil, aksine koskoca bir milletin azminin, emeğinin ve kararlılığının da hikayesidir" dedi.

Konuşmaların ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmasından dereceye giren öğrencilere Vali Yavuz tarafından ödülleri verildi.

Halk oyunları gösterisinin ardından Fotoğraflarla Cumhuriyetin Sanayileşme Öyküsü Sergisinin gezilmesi ile program sona erdi.


Şehrimizin Varoluş Sebebi KARDEMİR'imizin ve Karabük'ümüzün 87. Yıl Dönümü Kutlandı

Post

Geleceğin Bilim Adamlarını Yetiştiriyoruz

29.05.2024 44 Görüntülenme

Belediyemizin TÜBİTAK bünyesinde uygulamış olduğu Bilim Merkezi kapsamında Belediye Başkanımız Özkan Çetinkaya’nın da destekleri ile geliştirilen "Geleceğin Bilim Adamlarını Yetiştiriyoruz" projesi için 5. sınıf öğrencilerinden 20 öğrenci seçilecektir. Seçilen bu öğrencilerimiz Bilim ve İnovasyon Merkezimizde Matematik, Fen Bilimleri, Uzay ve Havacılık, Tasarım ve Teknolojide alanlarında uzman eğitmenler tarafından ortaöğretim süreçleri boyunca eğitimler alarak, lise son sınıfına kadar özel olarak, hem zihinsel hem de bilgisel olarak yetiştirileceklerdir.

Post

Sosyal Yaşam Merkezleri Kreş Öğrencilerimizden Yıl Sonu Etkinliği

28.05.2024 31 Görüntülenme

Belediye Başkanımız Özkan Çetinkaya, Belediyemiz bünyesinde faaliyet gösteren Sosyal Yaşam Merkezlerimizdeki kreş öğrencilerimizin yıl sonu etkinliğine katıldı.

Post

Belediye Başkanımız Özkan Çetinkaya, Sayın Abdulkadir Uraloğlu’nu Ziyaret Etti

27.05.2024 63 Görüntülenme

Belediye Başkanımız Özkan Çetinkaya, AK Parti Karabük Milletvekilleri Sayın Cem Şahin, Sayın Ali Keskinkılıç ve AK Parti Karabük İl Başkanı Sayın Ferhat Salt ile birlikte Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Abdulkadir Uraloğlu’nu ziyaret etti.