Meme Kanseri Bilgilendirme Semineri Düzenlendi
Eklenme Tarihi: 21.10.2021 364 Görüntülenme

Meme Kanseri Bilgilendirme Semineri Düzenlendi

Kapullu Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezimizde, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından "Meme Kanseri" bilgilendirme semineri düzenlendi.

Karabük Belediyesi ve Karabük İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde, 1-31 Ekim "Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı" kapsamında Kapullu Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezinde seminer düzenlendi. Görevliler tarafından katılımcı kadınlara, Meme Kanserinin tedavi edilebilir ve erken teşhisi mümkün olan bir hastalık olduğunu belirtilerek kadınların her yıl düzenli olarak doktora ve sağlık kuruluşlarına gitmeleri gerektiği söylendi.

Hayat boyu her 8 kadından birinin meme kanserine yakalanma riskinin bulunduğunu söyleyen görevliler; "Meme kanserinin farkındalığı çok önemli. Kadınlarda fazla görülen bir kanser türü maalesef. Meme Kanseri tedavi edilebilir ve erken teşhisi mümkün olan bir hastalıktır. Bu yüzden Sık sık kontrollerimizi yapıp çevremizdeki kadınları da buna teşvik edelim. Kontroller konusunda Aile Sağlığı merkezleri, Aile Hekimleri ve hastanelerimiz ücretsiz hizmet veriyor" dedi.

Soru ve Cevap şeklinde sona eren seminerde kadınlara meme kanserinin sembol rengini simgeleyen kurdeleler dağıtıldı.


Meme Kanseri Bilgilendirme Semineri Düzenlendi

Post

Tahsilat Birimimiz Belediye Hizmet Binası Giriş Katında Hizmete Başlamıştır

26.05.2022 6 Görüntülenme

Belediye Hizmet Binamız giriş katındaki tahsilat birimimiz bu günden itibaren hizmete girmiştir. Hemşehrilerimiz bundan sonra daha rahat ve kolay bir şekilde ödemelerini yapabileceklerdir.

Post

Zabıta Müdürlüğü Ekiplerimiz Denetimlerini Sürdürüyor

26.05.2022 6 Görüntülenme

Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz şehir genelindeki fırınlarda gramaj, hijyen, kaçak yapılaşma ve üretim normlarına uygunluk gibi alanlarda denetimler yaptı.