Meme Kanseri Bilgilendirme Semineri Düzenlendi
Eklenme Tarihi: 21.10.2021 138 Görüntülenme

Meme Kanseri Bilgilendirme Semineri Düzenlendi

Kapullu Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezimizde, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından "Meme Kanseri" bilgilendirme semineri düzenlendi.

Karabük Belediyesi ve Karabük İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde, 1-31 Ekim "Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı" kapsamında Kapullu Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezinde seminer düzenlendi. Görevliler tarafından katılımcı kadınlara, Meme Kanserinin tedavi edilebilir ve erken teşhisi mümkün olan bir hastalık olduğunu belirtilerek kadınların her yıl düzenli olarak doktora ve sağlık kuruluşlarına gitmeleri gerektiği söylendi.

Hayat boyu her 8 kadından birinin meme kanserine yakalanma riskinin bulunduğunu söyleyen görevliler; "Meme kanserinin farkındalığı çok önemli. Kadınlarda fazla görülen bir kanser türü maalesef. Meme Kanseri tedavi edilebilir ve erken teşhisi mümkün olan bir hastalıktır. Bu yüzden Sık sık kontrollerimizi yapıp çevremizdeki kadınları da buna teşvik edelim. Kontroller konusunda Aile Sağlığı merkezleri, Aile Hekimleri ve hastanelerimiz ücretsiz hizmet veriyor" dedi.

Soru ve Cevap şeklinde sona eren seminerde kadınlara meme kanserinin sembol rengini simgeleyen kurdeleler dağıtıldı.


Meme Kanseri Bilgilendirme Semineri Düzenlendi

Post

İstanbul Yenikapı’da Karabük Tanıtım Günlerimiz Devam Ediyor

26.11.2021 652 Görüntülenme

Karabük Tanıtım Günleri; kültürel etkinlikleri, kurumsal ve yöresel stantları, yerel lezzetleri, halk oyunları ve konserleriyle 28 Kasım Pazar günü’ne kadar misafirlerini ağırlayacak.

Post

“25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü” Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

25.11.2021 67 Görüntülenme

“25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü”nde toplumda farkındalık yaratmak amacıyla Özlem Aras Gürel, Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Müdürü Yasemin Canbaz, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdurrahman Bilgiç ile çeşitli kurum personelinin katılımıyla Kemal Güneş Caddesi üzerinde etkinlik düzenlendi.

Post

Kadına Yönelik Şiddet Konulu Seminer Verildi

25.11.2021 46 Görüntülenme

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddet günü kapsamında Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Yeşil Mahalle Sosyal Yaşam Merkezimizde Kadına Yönelik Şiddet konulu seminer verildi.