Bir Sosyal Yaşam Merkezi de Yeşil Mahalle’ye
Eklenme Tarihi: 20.08.2021 796 Görüntülenme

Bir Sosyal Yaşam Merkezi de Yeşil Mahalle’ye

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin örnek projelerinden biri olarak gösterilen Sosyal Yaşam Merkezlerinin 26’ıncısının temeli Yeşil Mahalle’de atıldı. Törende konuşan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, yeni bir çalışma programı hazırladıklarını belirtirken; "Herkes bizim sahada 2009 senesinden daha fazla heyecanla nasıl çalıştığımızı görecek" dedi.

Yeşil Mahalle Sosyal Yaşam Merkezi temel atma törenine; İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Sözen, kurum müdürleri, il genel ve belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının ve siyasi partilerin başkan ve yöneticileri, muhtarlar ve mahalle sakinleri katıldı.

Törende konuşan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük’te ellerini atmadıkları hiçbir nokta bırakmadıklarını ifade ederken; "Meydanımızdan sebze haline, kütüphanemizden pazar yerlerine kadar elimizi atmadığımız yer kalmadı. 120’nin üzerinde park yaptık ve bunların çoğunu da satın alarak yaptık ve çocuklarımıza bir nebze de olsun yaşam alanı oluşturmak istedik. Sosyal Yaşam Merkezleri inşa ettik, Pazar yerlerimize ücretsiz servisler koyduk ve kısacası yaşamı kolaylaştırmak için ne gerekiyorsa yaptık. Bu yaptıklarımızı gerek Karabüklüler, gerekse de çevre vilayetler takip etmekte.

Bu Sosyal Yaşam Merkezlerimiz mahallelerimize can katıyor. İnsanlarımız biraz daha aktif yaşıyor. Buralarda Milli Eğitim Müdürlüğümüzle, Müftülüğümüzle ve diğer müdürlüklerimizle zaman zaman eğitim kursları düzenliyor, zaman zaman da sosyal yaşama dair etkinlikler düzenliyoruz. Bu merkezlerimizin bazılarında kreşlerimiz var, bazılarında ise Aile Hekimliği Merkezi ama her Sosyal Yaşam Merkezimizde muhtarlarımızla ilgili bir düzenleme yapıyor ve sizlerin onlara daha rahat ulaşmasını sağlıyoruz. Birkaç Sosyal Yaşam Merkezi daha yaptıktan sonra Karabük’ün bu konudaki eksiğini tamamlamış olacağız.

Biz bugüne kadar hiç sıkıntı çekmedik. Ama son 1,5 yılda dünya durdu. Ama bugünleri atlatmış bulunuyoruz. Hizmeti en üst seviyeye çıkartmak için çalışmalara başlıyoruz. Ama ufak tefek problemlerde çıkıyor. Etrafımdaki çalışma arkadaşlarımdan hastalanmayan kimse kalmadı. Pazartesi için bir program yaptık ama değişik nedenlerden dolayı mecburen o programı 15 gün erteleyeceğiz. Programımız şuydu; birim müdürlerimizle birlikte tüm mahallelerimizi gezecek ve eksiklerin en kısa sürede giderilmesi için bir çalışma başlatacaktık ama 15 gün erteleyeceğiz. Ondan sonra herkes bizim sahada 2009 senesinden daha fazla heyecanla nasıl çalıştığımızı görecek" dedi.

 


Bir Sosyal Yaşam Merkezi de Yeşil Mahalle’ye

Post

Hatipoğlu Son Yolculuğuna Uğurlandı

30.05.2023 70 Görüntülenme

Eflani ilçesi eski Belediye Başkanlarından ve aynı zamanda Kore Gazisi olan Ahmet Remzi Hatipoğlu son yolculuğuna uğurlandı.

Post

Atatürk Mahallesi SYM Kreş Öğrencilerimiz Karnelerini Aldılar

30.05.2023 47 Görüntülenme

Atatürk Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezi (SYM) kreş öğrencilerimiz yılsonu etkinliği ile karnelerini aldılar. Minik öğrencilerin gösterileri izleyenlerden büyük beğeni aldı.

Post

Başkan Vergili Oyunu Kullandı

28.05.2023 65 Görüntülenme

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimi için oyunu kullandı.