Sosyal Yaşam Merkezlerinde Kurslar Başladı
Eklenme Tarihi: 09.10.2020 640 Görüntülenme

Sosyal Yaşam Merkezlerinde Kurslar Başladı

Karabük Belediyesi ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün Sosyal Yaşam Merkezinde her yıl değişik branşlarda düzenlediği kurslar başladı. İlk kurs olan hijyen kursunu başarıyla tamamlayanlara sertifikaları verildi.

Karabük Belediyesi ile Karabük Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde her yıl belediyeye ait Sosyal Yaşam Merkezlerinde değişik branşlarda düzenlenen kurslar yaşanan pandemi sürecine rağmen devam ediyor. Kursların ilki, gıda sektöründe çalışanlara zorunlu tutulan Hijyen Belgesi kursu olurken, eğitimlerini başarıyla tamamlayan 30 kursiyere sertifikaları verildi.

Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker; "Sosyal Yaşam Merkezlerimizdeki kurslarımıza başladık. İlk kurumsuzu da Hijyen kursu olarak düzenledik. Kurslarımızda sosyal mesafe ve maske gibi uyulması gereken kurallara titizlikle riayet ediyoruz. Hijyen kurslarımız devam ediyor, onun dışında değişik kurslarımıza da başlayacağız” dedi.

Kursiyerlere eğitim veren Biyolog Murat Yalçın ise; “Hijyen belgesi insanla ilişkisi olan her alanda çalışanların alması gereken zorunlu bir belge. Kursumuzda sosyal mesafe, maskenin önemi, hijyenle ilgili uyulması gereken kurallar ve değişik hastalıklarla ilgili herkesin bilmesi gereken konularda bilgiler veriyoruz” dedi.


Sosyal Yaşam Merkezlerinde Kurslar Başladı

Post

Karabük Belediyesi'nden Sokak Hayvanları İçin Bayat Ekmek Toplama Kutusu

21.01.2021 35 Görüntülenme

Karabük Belediyesi, sokak hayvanlarının besin ihtiyacını karşılamak ve ekmek israfını önlemek amacıyla kentin değişik noktalarına bayat ekmek toplama kutuları yerleştirdi.

Post

Başkan Vergili’den Taziye Mesajı

13.01.2021 177 Görüntülenme

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, şehrimizin kıymetli eğitimcilerinden Belediye Meclis Üyemiz Mehmet Üstündağ'ın vefatı dolayısı ile bir taziye mesajı yayınladı.

Post

Karabük Belediyesi Ölçü ve Ayarlar Memurluğundan Duyuru

04.01.2021 123 Görüntülenme

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, esnafın kullanmış olduğu ölçü ve tartı aletlerinin kontrol ve muayenesi için bildirim verilmesi, 3516 sayılı ölçüler ve ayarlar kanuna göre ölçü ve tartı aletlerinin 2 yılda bir yapılan periyodik muayene ve damgalama işlemleri için bildirim verme işlemlerinin başladığını duyurdu.