Sosyal Yaşam Merkezlerinde Kurslar Başladı
Eklenme Tarihi: 09.10.2020 320 Görüntülenme

Sosyal Yaşam Merkezlerinde Kurslar Başladı

Karabük Belediyesi ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün Sosyal Yaşam Merkezinde her yıl değişik branşlarda düzenlediği kurslar başladı. İlk kurs olan hijyen kursunu başarıyla tamamlayanlara sertifikaları verildi.

Karabük Belediyesi ile Karabük Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde her yıl belediyeye ait Sosyal Yaşam Merkezlerinde değişik branşlarda düzenlenen kurslar yaşanan pandemi sürecine rağmen devam ediyor. Kursların ilki, gıda sektöründe çalışanlara zorunlu tutulan Hijyen Belgesi kursu olurken, eğitimlerini başarıyla tamamlayan 30 kursiyere sertifikaları verildi.

Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker; "Sosyal Yaşam Merkezlerimizdeki kurslarımıza başladık. İlk kurumsuzu da Hijyen kursu olarak düzenledik. Kurslarımızda sosyal mesafe ve maske gibi uyulması gereken kurallara titizlikle riayet ediyoruz. Hijyen kurslarımız devam ediyor, onun dışında değişik kurslarımıza da başlayacağız” dedi.

Kursiyerlere eğitim veren Biyolog Murat Yalçın ise; “Hijyen belgesi insanla ilişkisi olan her alanda çalışanların alması gereken zorunlu bir belge. Kursumuzda sosyal mesafe, maskenin önemi, hijyenle ilgili uyulması gereken kurallar ve değişik hastalıklarla ilgili herkesin bilmesi gereken konularda bilgiler veriyoruz” dedi.


Sosyal Yaşam Merkezlerinde Kurslar Başladı

Post

Piroliz Tesisi Proje Tanıtım Toplantısı KBÜ’de Yapıldı

23.10.2020 39 Görüntülenme

Batı Karadeniz Bölgesinde ortaya çıktığı tahmin edilen 600 ton plastik atığın, piroliz yöntemi ile sıvı yakıta dönüştürülmesini sağlayacak “Piroliz Tesisi Projesi”nin tanıtım toplantısı yapıldı.

Post

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili BRTV Ekranlarında Önemli Açıklamalarda Bulundu

21.10.2020 87 Görüntülenme

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili BRTV ekranlarında katıldığı televizyon programında birçok konuda son derece önemli açıklamalarda bulundu.

Post

19 Ekim Muhtarlar Günü Düzenlenen Törenle Kutlandı

19.10.2020 116 Görüntülenme

19 Ekim Muhtarlar Günü Kent Meydanında düzenlenen törenle kutlandı.