Sebze ve Meyveler Hale Girmeden Önce Dezenfekte Ediliyor
Eklenme Tarihi: 03.04.2020 307 Görüntülenme

Sebze ve Meyveler Hale Girmeden Önce Dezenfekte Ediliyor

Karabük Belediyesi Korona virüsüne karşı mücadelesini artırarak sürdürüyor. Belediye ekipleri gece yarısından itibaren tüm Batı Karadeniz Bölgesine hizmet veren sebze ve meyve halini dezenfekte etmeye başladı.

Dünyayı etkisi altına alan Korona virüse karşı Türkiye’de ilk tedbir alan kurumlardan biri olan Karabük Belediyesi, mücadelesini her geçen gün daha da genişletiyor. Belediye ekipleri son olarak dün gece yarısından itibaren, Karabük’ün yanında tüm Batı Karadeniz Bölgesine hizmet veren ve alanında bölgenin en modern ve en büyük kompleksi olma özelliğini taşıyan Sebze ve Meyve Hali’nde dezenfekte çalışmalarına başladı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; "2011 yılında hizmete aldığımız halimiz yalnızca şehrimize değil, Kastamonu, Bartın, Zonguldak ve Çankırı gibi çevre illerimize de hizmet veriyor. Virüse karşı aldığımız önlemlerde tükettiğimiz besin maddelerinin temizliği çok önemli. Bizde bu geceden itibaren şehrimizdeki hale giriş yapan tır ve kamyonların tamamını dezenfekte ediyor, esnafımıza da maske, eldiven ve dezenfektan dağıtıyoruz. Hemşehrilerimizden ricamız; pazarlardan ve marketlerden aldıkları sebze ve meyveleri tüketmeden önce iyice yıkamaları" dedi.

Maske Dağıtımı Devam Ediyor
Öte yandan belediye ekipleri, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin iki gün önce sosyal medyadan yaptığı açıklamaların ardından dün sabahtan itibaren şehir genelinde maske dağıtmaya başlarken, dağıtım işlemleri bugünde sürdü. Ekipleri bugün ilk olarak; şehir genelindeki taksici, minibüsçü ve halk otobüsçü esnafına yıkanılıp tekrar kullanılabilen maskeler dağıtırken, dağıtım işlemleri daha sonra Cuma Pazarı’nda devam etti.


Sebze ve Meyveler Hale Girmeden Önce Dezenfekte Ediliyor

Post

Duyuru...

21.05.2020 313 Görüntülenme

Değerli hemşehrilerimiz, 23-26 Mayıs 2020 tarihleri arasında ülke genelinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.

Post

Saat 19.19´da İstiklal Marşı Okundu, Anonslarda Gençlik Şarkısı Çalındı

19.05.2020 98 Görüntülenme

Karabük’te 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla saat 19.19’da bir program düzenlendi.

Post

Başkan Vergili: “Dikkatli Olursak Biz Bu Durumu Çok Önceden Bitirebiliriz”

23.04.2020 472 Görüntülenme

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, BRTV ekranlarında katıldığı televizyon programında, Korona virüsle mücadeleden belediye yatırımlarına, Cezayirlilerin gelişine gösterdiği tepkilerin nedenlerinden maske üretimine kadar birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu.