Sebze ve Meyveler Hale Girmeden Önce Dezenfekte Ediliyor
Eklenme Tarihi: 03.04.2020 790 Görüntülenme

Sebze ve Meyveler Hale Girmeden Önce Dezenfekte Ediliyor

Karabük Belediyesi Korona virüsüne karşı mücadelesini artırarak sürdürüyor. Belediye ekipleri gece yarısından itibaren tüm Batı Karadeniz Bölgesine hizmet veren sebze ve meyve halini dezenfekte etmeye başladı.

Dünyayı etkisi altına alan Korona virüse karşı Türkiye’de ilk tedbir alan kurumlardan biri olan Karabük Belediyesi, mücadelesini her geçen gün daha da genişletiyor. Belediye ekipleri son olarak dün gece yarısından itibaren, Karabük’ün yanında tüm Batı Karadeniz Bölgesine hizmet veren ve alanında bölgenin en modern ve en büyük kompleksi olma özelliğini taşıyan Sebze ve Meyve Hali’nde dezenfekte çalışmalarına başladı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; "2011 yılında hizmete aldığımız halimiz yalnızca şehrimize değil, Kastamonu, Bartın, Zonguldak ve Çankırı gibi çevre illerimize de hizmet veriyor. Virüse karşı aldığımız önlemlerde tükettiğimiz besin maddelerinin temizliği çok önemli. Bizde bu geceden itibaren şehrimizdeki hale giriş yapan tır ve kamyonların tamamını dezenfekte ediyor, esnafımıza da maske, eldiven ve dezenfektan dağıtıyoruz. Hemşehrilerimizden ricamız; pazarlardan ve marketlerden aldıkları sebze ve meyveleri tüketmeden önce iyice yıkamaları" dedi.

Maske Dağıtımı Devam Ediyor
Öte yandan belediye ekipleri, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin iki gün önce sosyal medyadan yaptığı açıklamaların ardından dün sabahtan itibaren şehir genelinde maske dağıtmaya başlarken, dağıtım işlemleri bugünde sürdü. Ekipleri bugün ilk olarak; şehir genelindeki taksici, minibüsçü ve halk otobüsçü esnafına yıkanılıp tekrar kullanılabilen maskeler dağıtırken, dağıtım işlemleri daha sonra Cuma Pazarı’nda devam etti.


Sebze ve Meyveler Hale Girmeden Önce Dezenfekte Ediliyor

Post

Karabük Belediyesi'nden Sokak Hayvanları İçin Bayat Ekmek Toplama Kutusu

21.01.2021 25 Görüntülenme

Karabük Belediyesi, sokak hayvanlarının besin ihtiyacını karşılamak ve ekmek israfını önlemek amacıyla kentin değişik noktalarına bayat ekmek toplama kutuları yerleştirdi.

Post

Başkan Vergili’den Taziye Mesajı

13.01.2021 166 Görüntülenme

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, şehrimizin kıymetli eğitimcilerinden Belediye Meclis Üyemiz Mehmet Üstündağ'ın vefatı dolayısı ile bir taziye mesajı yayınladı.

Post

Karabük Belediyesi Ölçü ve Ayarlar Memurluğundan Duyuru

04.01.2021 116 Görüntülenme

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, esnafın kullanmış olduğu ölçü ve tartı aletlerinin kontrol ve muayenesi için bildirim verilmesi, 3516 sayılı ölçüler ve ayarlar kanuna göre ölçü ve tartı aletlerinin 2 yılda bir yapılan periyodik muayene ve damgalama işlemleri için bildirim verme işlemlerinin başladığını duyurdu.