Okullarda Corona Virüs Önlemi
Eklenme Tarihi: 12.03.2020 2452 Görüntülenme

Okullarda Corona Virüs Önlemi

Karabük Belediyesi Corona virüsüne karşı önlemlerine devam ediyor. Daha önce toplu taşıma araçları ve ortak kullanım alanlarında çalışmalar gerçekleştiren belediye ekipleri, dezenfektasyon çalışmalarını okullarda sürdürdü.

Karabük Belediyesi ekipleri tarafından ilk olarak Karabük Şehit Alican Öztürk İmam Hatip Ortaokulu’nda sınıflar, yönetici odaları, öğretmen odası, lavabolar dezenfekte edildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu; "Milli Eğitim Müdürlüğü olarak virüsün dünyada tehlike saçmaya başladığı andan itibaren başta öğretmenler, öğrenci ve velilere eğitimler verildi. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından öğretmen ve tüm personellere eğitimler verildi. Öğretmenlerimiz tarafında da öğrencilerimize hijyen eğitimi verildi. 9 Mart’ta Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un talimatları doğrultusunda tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak hijyen çalışması gerçekleştirdik. Tüm okullarımızda sıvı sabun, yüzey temizleyici gibi malzeme noktasında okullarımızda herhangi bir eksik yok. Karabük Belediyesiyle ortaklaşa başlattığımız çalışma ile Karabük ilinde bütün okullarımızın dezenfeksiyonu gerçekleştirilecektir. Okullarımızın hijyen noktasında bir sıkıntısı yok. Velilerimiz, öğrencilerimizi Bakanlığımızın bir talimatı, açıklaması olmadan gönül rahatlığıyla okula gönderebilirler, bizlerden desteklerini esirgemeyen Karabük Belediye Başkanımız Sayın Rafet Vergili’ye teşekkür ediyorum" dedi.

Karabük Belediyesi Ziraat Mühendisi Kemal Genç; "Karabük Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle okullarımızda Corona virüse karşı dezenfekte işlemlerine başladık. Bu kapsamda bütün okullarımızda kapı kolları, lavabolar gibi bire bir temas edilen yerlerin dezenfekte işlemleri yapılmaktadır. Kullandığımız dezenfektenler hidrojen peroksittir kokusuz, tadı ve hiç bir yan etkisi yoktur. Bu dezenfektenin çevre sağlığına hiç bir yan etkisi olmadığı gibi direk temas ettiği zaman oksijen ve suya dönüşmektedir" dedi.

Karabük Belediyesi ekipleri çalışmalarını, Cuma Namazı öncesi şehir genelindeki tüm camilerde, Yücel Huzurevi’nde ve Güleç Sevgi Evleri’nde sürdürecek.


Okullarda Korona Virüs Önlemi

Post

Duyuru...

21.05.2020 313 Görüntülenme

Değerli hemşehrilerimiz, 23-26 Mayıs 2020 tarihleri arasında ülke genelinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.

Post

Saat 19.19´da İstiklal Marşı Okundu, Anonslarda Gençlik Şarkısı Çalındı

19.05.2020 98 Görüntülenme

Karabük’te 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla saat 19.19’da bir program düzenlendi.

Post

Başkan Vergili: “Dikkatli Olursak Biz Bu Durumu Çok Önceden Bitirebiliriz”

23.04.2020 472 Görüntülenme

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, BRTV ekranlarında katıldığı televizyon programında, Korona virüsle mücadeleden belediye yatırımlarına, Cezayirlilerin gelişine gösterdiği tepkilerin nedenlerinden maske üretimine kadar birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu.