Minik Mustafa’nın Hayalleri Gerçek Oldu
Eklenme Tarihi: 06.03.2020 238 Görüntülenme

Minik Mustafa’nın Hayalleri Gerçek Oldu

Her şey, ileri derecede yürüme ve görme problemi yaşayan küçük Mustafa’nın öğretmeni Fatma Çetin’in, Belediye Başkanı Rafet Vergili’ye yazdığı bir whatsapp mesajı ile başladı. Evde Eğitim Öğretmeninin mesajına duyarsız kalmayan Belediye Başkanı Rafet Vergili, 9 yaşındaki Mustafa Gülbay’ın hayallerini gerçekleştirdi.

Öğretmen Fatma Çetin Belediye Başkanı Rafet Vergili’ye şu mesaj ile seslendi; "İyi akşamlar diliyorum. Ben Evde Eğitim Öğretmeni Fatma Çetin. Gazi Mustafa Kemal İlkokulu’na bağlı evde eğitim alan Mustafa adında bir öğrencim var. Kendisi yürüme ve ciddi derecede görme problemi yaşıyor. En büyük hayallerinden biri, çocukların sürdüğü akülü bir arabasının olması. Aile maddi sıkıntınlar yaşıyor. Onun için Mustafa’nın bu hayalini gerçekleştirmesi mümkün değil. Mustafa 8 yaşında ve hiç doğum günü kutlanmamış. Bu hafta Salı günü doğum günü partisi yapacağım ona. Sizlerin Belediye olarak ne kadar duyarlı olduğunuzu biliyorum. Mustafa’nın akülü oyuncak araba hayalini gerçekleştirmesine yardımcı olursanız çok sevinirim. Olamazsanız da canınız sağolsun."

Küçük Mustafa’nın öğretmenin bu mesajına duyarsız kalmayan Karabük Belediyesi ekipleri, Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin talimatıyla kısa sürede harekete geçti ve Mustafa’nın hayalleri gerçek oldu.

Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker; "Bugün Sayın Başkanımızın değerli eşleriyle bir hayali gerçekleştirmek için buraya geldik, evde eğitim gören yavrumuzun öğretmeni Sayın Başkanımıza bir mesaj yolladı ve bir çocuğumuzun bir hayalinin olduğunu söyledi. Sayın Başkanımız bu konularda çok duyarlı, yardımseverlerimizin de desteği ile bu isteği yerine getirdik. Bugün çocuğumuz çok mutlu oldu, bizde çok mutluyuz" cümleleriyle duygularını paylaştı.

Karabük Belediyesinin sosyal projelerinin en büyük destekçilerinden biri olan, Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin eşi Emine Vergili ise; "Gerçekten çok duygulandım, Seher Başkandan da Allah razı olsun, böyle güzel çalışmalar yapıldıkça Karabük’te çok güzel şeyler olacak" dedi.


Minik Mustafa’nın Hayalleri Gerçek Oldu

Post

Duyuru...

21.05.2020 313 Görüntülenme

Değerli hemşehrilerimiz, 23-26 Mayıs 2020 tarihleri arasında ülke genelinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.

Post

Saat 19.19´da İstiklal Marşı Okundu, Anonslarda Gençlik Şarkısı Çalındı

19.05.2020 98 Görüntülenme

Karabük’te 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla saat 19.19’da bir program düzenlendi.

Post

Başkan Vergili: “Dikkatli Olursak Biz Bu Durumu Çok Önceden Bitirebiliriz”

23.04.2020 472 Görüntülenme

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, BRTV ekranlarında katıldığı televizyon programında, Korona virüsle mücadeleden belediye yatırımlarına, Cezayirlilerin gelişine gösterdiği tepkilerin nedenlerinden maske üretimine kadar birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu.