Başkan Vergili: “Karabük 4 Yıl İçerisinde Emsalsiz Bir Şehir Olacaktır”
Eklenme Tarihi: 12.11.2019 642 Görüntülenme

Başkan Vergili: “Karabük 4 Yıl İçerisinde Emsalsiz Bir Şehir Olacaktır”

Karabük Belediyesi tarafından gençleri spora teşvik etmek ve amatör spor kulüplerine destek olmak amacıyla yapılacak olan halı sahanın temeli Kayabaşı Mahallesi Yaylacık Çobantepesi mevkiinde düzenlenen tören ile atıldı.

Temel atma törenine, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin yanısıra, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker, meclis üyeleri, daire müdürleri, mahalle muhtarları, vatandaşlar ve sporcular katıldı.

Tören öncesi bir konuşma yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; “Belediye Başkanlığı seçimi sonrası yapmış olduğumuz planlamalar ile inşallah hem bu sene, hem de önümüzdeki sene her hafta bir temel atma ve açılış töreni ile dört senemizi tamamlayacağız.

Bu mahallemizde daha önce bir halı saha yapmıştık, ama pek verimli bir saha değildi. Yaylacıksporumuz yükselişini sürdürüyor. Onlara iyi bir antrenman sahası sunmak için çalışmalarımıza başlıyoruz. Devamında, Emekliler Evinin açılışı ve asansör kulelerinin temel atma törenleri ile bu yılki faaliyetlerimizi tamamlayacağız” dedi.

10 yıllık başkanlığı döneminde Karabük’e birbirinden önemli birçok projeyi kazandırdıklarını ve bunları yaparken de ekonomik tedbirleri maksimum seviyede tuttuklarını belirten Başkan Vergili konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Değerli Karabüklüler, kısaca 10 yıl geriye gidecek olursak, en etkin yapmış olduğumuz icraatlardan bir tanesi Karabük’e doğalgazı yüzde 98 seviyesinde getirmemiz oldu. Bu süreyi Zonguldak ile mukayese ettiğimiz zaman bu oran en az yüzde 60-65 demektir. Şuanda bir aile tüpe 100 lira vermek yerine 15 – 20 lira doğalgaz faturası ödüyor. Bu durum Karabük’ün ekonomisine katkı sağlıyor. Yapmış olduğumuz icraatların farkını şöyle bir ortaya koyalım. Geçmiş dönemde hizmet alımlarındaki personel ödemesi ve araç-gereç kiralamasındaki ödemeler bizim dönemimizden en az yüzde 30-35 daha fazlaydı. Bu da on yılda 80 milyon lira para yapar. Bu tasarrufu yapmak her belediyenin harcı değil. Yine Ankara Caddesi ile bağlantılı alt geçidi bizim ölçeğimizde hiç bir belediye yapamaz. Şimdi size bir örnek daha vereceğim; arkadaşlarımız ödüllü bir belediye yapmış, o tarihte iddia ediyorlar, çok ısrar ediyorlardı  ‘Sen bu belediye binasına neden taşınmıyorsun’ diyorlardı. Oranın kendine göre bir masrafı vardı. Geçen gün Vali Bey ile görüşmemde 180 bin lira aylık elektrik faturası ödediklerini söyledi. Bizde bu hesabı yapmıştık. Ortalama 100 bin lira desen, bugüne kadar elektriğe ödeyeceğimiz para 15 milyon lirayı bulurdu. Şu ana kadar 230 arkadaşımızı emekli ettik. Baktığımız zaman maaşlarından en az 25 milyon lira tasarruf sağladık. Şu anda bütün pazar yerlerinin üstü kapatıldı, iş ve ticaret merkezleri yapıldı, asfaltsız hiçbir yer kalmadı. Yine su ile ilgili problem kalktı. 10 yıldan bu tarafa bu şehir 2-3 kere dahi uzun vadeli su problemi yaşamamıştır. Ayrıca Türkiye’nin en ucuz suyunu Karabük kullanıyor. Meclis kararı ile zam yaptık ama su ücreti diğer şehirlere göre yine yarı yarıya ucuz. Yine biliyorsunuz Şehir Parkımızı açtık. İnşallah bu sene Spor Vadisi’ni kesinlikle bitireceğiz. Bu proje ile ilgili finansmanımız, her şeyimiz hazır”

“Kemiklidere Dikmen Vadisi Gibi Olacak”
Konuşmasının sonunda, hiçbir zaman seçmeni kandırmak için sözler vermediğini ve 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi açıkladığı projelerin önümüzdeki 4 yıl içerisinde birer birer hayata geçeceğini ifade eden Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Kemiklidere için ise son derece önemli bir müjdeyi Karabük halkı ile paylaştı. Başkan Vergili sözlerini şu şekilde tamamladı; “Gelelim şimdi Kemiklidere’ye. Ben size 4 yıl içerisinde burayı Şehir Bahçesi gibi, Dikmen Vadisi gibi yapacağım. Çok yakında burada kentsel dönüşüm başlıyor. Bu dönüşümde hiçbir arkadaşımızı mağdur etmeyeceğiz. Bizim hizmetimiz yalnız Allah rızası için, sizlere hizmet etmek için. Siz 3 dönemdir Belediye Başkanlığı görevini bana verdiniz. Şunu şöyle bilin; Karabük Belediyesi’ne rüşveti, torpili sokmadan, Karabük’ü bu 5 yıl içerisinde alt geçitler ile, üst geçitler ile Türkiye’nin örnek şehri yapacağız. Benim seçim vaatlerim her zaman sizlere sözümdür. Karabük 4 yıl içerisinde emsalsiz bir vilayet olacaktır.

Burada yapacağımız halı sahamızın Kayabaşı Mahallemize ve Fevzi Çakmak Mahallemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Hepinizi saygı ile selamlıyorum."

Temel atma töreni yapılan duanın ardından Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ve protokol üyelerinin birlikte butona basmalarının ardından sona erdi.


Başkan Vergili: “Karabük 4 Yıl İçerisinde Emsalsiz Bir Şehir Olacaktır”

Post

Asırlık Projeler Masaya Yatırıldı

23.07.2020 342 Görüntülenme

Karabük ulaşımına köklü çözüm üretecek projeler start alıyor. Bugün Karabük Belediyesinde yapılan toplantıda birbirinden önemli yaklaşık 100 milyon tutarındaki projeler masaya yatırıldı. Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Rafet Vergili; “Şehrin 100 yıllık problemini çözüyoruz” derken, Ak Parti İl Başkanı İsmail Altınöz ise; “Karabük’e yapılacak hizmetlerde birlikte hareket edecek ve şehrimize çok güzel şeyler yapacağız” dedi.

Post

Başkan Vergili: "Darbeye Meydan Okuyan İlk Siyasetçi Liderimiz, İlk Vilayette Karabük’tür"

15.07.2020 368 Görüntülenme

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programında yaptığı konuşmada, darbe girişimine ilk tepkiyi koyan siyasi parti liderinin MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, ilk vilayetlerden birinin de Karabük olduğunu ifade etti.

Post

Başkan Vergili’den 15 Temmuz Şehitlerimizi Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

13.07.2020 295 Görüntülenme

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 15 Temmuz Şehitlerimizi Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Başkan Vergili; “Bu vatana hep beraber sahip çıktık, çıkmaya da devam edeceğiz. Allah bize bir daha 15 Temmuz gibi bir ihanet yaşatmasın” dedi.