15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
Eklenme Tarihi: 16.07.2019 597 Görüntülenme

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında tüm yurtta olduğu gibi Karabük’te de çeşitli etkinlikler düzenlendi.

İlk olarak Karabük Valisi Sayın Fuat Gürel, Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker ve protokol üyeleri tarafından Öğlebeli ve 5000 Evler Mezarlıklarındaki şehitlerin kabirleri ziyaret edilerek, karanfil bırakılmasından sonra Karabük Valiliği tarafından Polisevinde Şehit ailelerine yemek verildi.

Program daha sonra “Milli Birlik Yürüyüşü” ile devam etti. Şirinevler Mahallesi İmam Hatip Lisesi önünde toplanan kalabalık ay yıldızlı bayraklarla uzun bir kortej oluşturdu. Binlerce Karabüklü, Karabük Belediye Bandosu eşliğinde Türk bayrakları ile “Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez”, “Vatan Sana Canım Feda” sloganları atarak kent meydanına kadar yürüdü.

Kent Meydanında düzenlenen programa Karabük Valisi Sayın Fuat Gürel, AK Parti Karabük Milletvekilleri Niyazi Güneş, Cumhur Ünal, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, diğer protokol üyeleri, siyasi parti, sendika ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle şehit aileleri, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Yürüyüş ve kent meydanında İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından protokol konuşmaları ve sahne etkinlikleri ile devam eden program salaların okunması ile son buldu.


15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Post

Kesintisiz Ulaşım Projesi Start Alıyor

23.06.2020 1061 Görüntülenme

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili yeni dönem projelerine hız verdi. Geçtiğimiz hafta şehrin yağmur suyu drenaj problemine köklü çözüm üretecek olan projenin startını veren Başkan Vergili’nin şimdiki hedefi ise Kesintisiz Ulaşım projesi.

Post

Karabük’ün Yağmur Suyu Drenaj Problemi Sona Eriyor

19.06.2020 209 Görüntülenme

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, şehrin köklü sorunlarından birine daha neşteri vurdu. Başta şehir merkezi olmak üzere, ana arterlerde yağmur suyuna bağlı sel ve su baskınlarını ortadan kaldıracak olan projeye ilk boru dualarla ve kurbanlarla konuldu. Karabük Belediye Başkanı Vergili; “Bu proje belki de Türkiye´de bir ilk olacak. Bizim ölçeğimizdeki hiç bir şehir de, yağmur suyu drenaj hattı tamamlanmış değil” dedi.

Post

Vergili: "Karabük´te Çok Büyük Tehlike Çanları Çalıyor"

16.06.2020 249 Görüntülenme

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili BRTV ekranlarında katıldığı programda, Korona virüs ile mücadeleden Katı Atık Bertaraf Tesisine, Filyos Limanından Kesintisiz Ulaşım projelerine kadar birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Vergili; "Benim gördüğüm Karabük´te sosyal mesafe kuralları bitmiş ve Karabük´te çok büyük tehlike çanları çalıyor" dedi.