Karabük Mahallesi Bahçelievler Sosyal Yaşam Merkezi
Eklenme Tarihi: 20.07.2016 1436 Görüntülenme

Karabük Mahallesi Bahçelievler Sosyal Yaşam Merkezi

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin “Her Mahalleye Bir Sosyal Yaşam Merkezi” projesi kapsamında 22. Sosyal Yaşam Merkezi, Karabük Mahallesinde düzenlenen törenle açıldı.

SON 7 YILLA KARABÜK’ÜN 30 SENESİNİ MUKAYESE EDEBİLİRSİNİZ
Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Mahallesi Bahçelievler Sosyal Yaşam Merkezi açılış töreninde yaptığı konuşmasında; “Halim deresi yolundan sonra şu binaların yapılması bize çok faklı bir mutluluk veriyor. Bu bölge bugüne kadar çok garip kalmış bir mahallemizdi. Böyle modern bir yapılaşmanın olması, farklı bir yaşam alanının ortaya çıkması bizi son derece memnun ediyor. Biz göreve geldiğimiz zaman Karabük Mahallesinin doğru dürüst yolu ve asfaltı yoktu, tek bir parkı yoktu. Biz göreve geldikten sonra yalnızca Karabük Mahallesinde 4 tane park yaptık. O günün parasıyla yalnızca Halim deresine Belediye bütçesinden 2 Trilyon para ayırdık. Bir kaç yeni yapılaşan yerlerin dışında hemen hemen asfaltlanmayan hiçbir yerimiz yok. Bu mahalleye yapılanların bugünkü hizmet bedelini hesaba koyarsanız trilyonları geçmiş durumda ve Karabük’ün genelinde 1 yıldan bu tarafa yapmış olduğumuz işler gerçekten bizi memnun ediyor. Bu 7 yılla Karabük’ün geçmiş 30, 40, 50 senesini mukayese edebilirsiniz, biz bu konuda çok iddialıyız. Biz şuanda 100 Bin nüfuslu bir yer olarak en az 500 Bin ile 1 Milyon nüfuslu yerlerde yapılacak işlerden daha fazla iş yaptık.

KARABÜKLÜLERİN DUASI HER ZAMAN BİZİMLE
Karabük’te mezbaha, hal, hurdacılar sitesi, alt geçit, kütüphane, meydan, Belediye binası, Şirinevler’e ve 100. Yıl’a Ticaret Merkezi ve bunun gibi de birçok Sosyal Yaşam Merkezleri yaptık. Bu inşaatın bitiş süresi de toplam 65 gün ve aynı şekilde yapılan işlerde Belediye personellerine ve müdürlerimizin hepsine teşekkür ve tebrik ediyorum ki Türkiye’nin hiçbir yerinde bu kadar azimle, içtenlikle, samimiyetle çalışan ikinci bir Belediye daha bulamazsınız. Temizlik görevlimizden tutunda işçimiz, ustamız elinden geldiği kadar en iyi şekilde çalışmaya gayret ediyor. Bizde sizlerden toplamış olduğumuz her liraların sizlere hizmet olarak geriye çevirmek için elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışıyoruz. Zonguldak’la nüfusumuz aynı, Karabük Belediyesi bütçesine her sene Zonguldak’tan 35 – 40 Trilyon daha fazla ilave ediyor ki size hizmet edebilmek için. Biz bugüne kadar ne para olarak ne iş olarak hiçbir sıkıntıya düşmedik, bizde inanıyoruz ki Karabüklülerin duası bizimle beraber hepinizden Allah razı olsun, hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum sağ olun.

KARABÜK’TE KALDIRIMSIZ SOKAK CADDE BIRAKMAMANIN HESABINI YAPIYORUZ
Hizmetlerimiz devam edecek, bu sene asfalt probleminin hemen hemen tamamını çözdük. Burada sıkıntımız şuydu, Karabük 2 kere kazıldı. Bir kere yüzde 70 su boruları değişti, diğeri de doğalgaz gelmeyen köşemiz kalmadı. Zonguldak’la beraber aynı tarihte başlamış olduğumuz doğal gaz dağıtımında Zonguldak daha yüzde 25’lerde, Karabük’te hemen hemen yüzde 98 oranında doğalgaz dağıtımını gerçekleştirildi. En büyük problemimiz yol ve asfalt problemi idi. Biz şu konuda kararlıyız, kesinlikle kimsenin arabasının lastiğini çukura düşürtmemeye ve bunu da başardık. Şuanda hızlı bir şekilde tamiratlarımızı ve eksiklerimizi tamamlıyoruz. Önümüzde ki sene en az 150 kilometre gibi bir kaldırım programımız var ki Karabük’te kaldırımsız sokak cadde bırakmamanın hesabını yapıyoruz. Kilometrelerce istinat duvarları ve dere kenarlarına korkuluklar yaptık. Yalnız otobüs duraklarının değişimi bile belki 4 – 5 Trilyonluk bir bedeldi, Karabük’te değişmeyen otobüs durağı kalmadı. Bunları hep Belediye işçisiyle yaptık. Bunların bedelleri öyle az paralar değildi. Çok yakında 100. Yıl Mahallesinde ki Ticaret Merkezimiz faaliyete geçecek. Yılsonuna kadar da Karabük’ü Safranbolu’ya bağlayacak köprünün bitirilmesi için uğraşıyoruz. Seçimlerde size vaat etmiş olduğumuz projelerin tamamı da bu yıl yada önümüzde ki yılın ilk 6 ayı içerisinde bitmiş olacak. Bundan sonra ki geriye kalan 2 yıllık dönem içerisin de ne kadar eksiğimiz varsa tamamlamaya gayret edeceğiz.

100’ÜN ÜZERİNDE OKURYAZAR DİPLOMASI VERDİK
Sosyal Yaşam Merkezlerinin şuan ki durumu çok iç açıcı durumda, bütün Sosyal Yaşam Merkezlerimizde kurslar devam ediyor. İsteyenlere Kuran, yabancı dil, iş kursları var ki, en önemlisi herhangi bir sebepten okuryazar olamamış bir kardeşimiz varsa 1 kişi dahi olsa kurs açtıracağız. Şuana kadar 100’ün üstünde genç arkadaşımıza okuryazar diploması verdik. 2 tane olayın üzerinde çok duruyoruz, okuryazarlık ve nikahı olmayan hanımlar. eğer nikahı olmayan hanımlar varsa gelip bize müracaat etsinler, her türlü masrafı bize ait, nikahını kıyarız. Bu iki olayı çözmemiz gerekiyor, okuryazarlık ve nikah olayı” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Karabük Mahallesi Bahçelievler Sosyal Yaşam Merkezi açılışı yapılan duaların ardından gerçekleştirildi.


 

Sosyal Yaşam Merkezimizin Fotoğraf Galerisi İçin Tıklayınız..

Post

Teknokent

19.07.2018 88 Görüntülenme

Karabük Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi, 4691 sayılı Kanun’un ilgili hükümleri kapsamında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca onaylanan Teknokent için Yönetici Şirket Kurulması için imza töreni düzenlendi. Üniversite ile sanayi iş birliğinin sağlanması ve ülke sanayisinin uluslararası alanda daha fazla rekabet etmesini amaçlayan Teknokent Yönetici Anonim Şirketi, Karabük Valiliği, Karabük Belediyesi, Karabük Üniversitesi, Karabük İl Özel İdaresi, Karabük Ticaret ve Sanayi Odası ve Kardemir ile birlikte Karabük’te bulunan 11 sanayi kuruluşunun ortaklıklarıyla kuruldu.

Post

Engelli Aracı Şarj İstasyonu Projesi

26.04.2018 250 Görüntülenme

Karabük Belediyesi tarafından akülü araçlarla şehir içinde ulaşımlarını sağlamaya çalışan engelli vatandaşlarımız için dört ayrı noktada akülü araç şarj istasyonu kuruldu.

Post

Yağmur Suyu Drenaj Projesi

12.04.2018 573 Görüntülenme

Karabük ilimizin geneline hitap edecek olan YAĞMUR SUYU DRENAJ projemizin çizimleri tamamlanmış olup, ilimize ait mahallelerimizde aşama aşama drenaj ve kanal hatları ihale edilerek yapılması planlanmaktadır.