Başkan Vergili BAKAB Meclis Toplantısı ve Coğrafi İşaretler Çalıştayına Katıldı
Eklenme Tarihi: 15.11.2019 344 Görüntülenme

Başkan Vergili BAKAB Meclis Toplantısı ve Coğrafi İşaretler Çalıştayına Katıldı

Batı Karadeniz Kalkınma Birliği (BAKAB) Meclis Toplantısı Safranbolu´da yapıldı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü Başkanlığında yapılan toplantıya, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Eskipazar Belediye Başkanı Hüseyin Dönmez, Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, Araç Belediye Başkanı Satılmış Sarıkaya, birliğe üye Belediyelerin Belediye Başkanları ve BAKAB yetkilileri katıldı.

BAKAB meclis toplantısında BAKAB'ın ekonomik olarak güçlü hale getirilmesi gerektiğini vurgulayan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; "Biz BAKAB olarak, ekonomik olarak zayıf bir durumdayız. Onun içinde burada bazı kararları alırken güçlük çekiyoruz. Biz bu çalışmalarda en büyük desteği ajanslardan beklerken onlar tarafından yalnız bırakıldık. Biz BAKAB'ı ekonomik olarak güçlü hale getirelim ve bu kalkınma ajanslarına da para için müracaatlarda bulunmayalım. Nüfus bazında il ve ilçelerimiz sürekli para akışını sağlasın ve elimizi güçlendirelim. Buradaki kararları alırken de parayı nereden bulacağız diye düşünmeyelim. Bizim kalkınma ajanslarından istemiş olduğumuz paralar çok büyük paralar değil. Ben hemen hemen 10 yıldır kalkınma ajanslarının içerisinde bulunmaktayım. Nerelere para dağıttığımızı çok iyi biliyorum. Ajansların böyle bir ekonomik destekten BAKAB'ı mahrum etmeleri çok doğru bir şey değildi. Bununla ilgili acil bir program yapmamızda fayda var diye düşünüyorum" dedi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili Batı Karadeniz Kalkınma Birliği (BAKAB) meclis toplantısının ardından Coğrafi İşaretler Çalışma Kurultayına katıldı.


Başkan Vergili BAKAB Meclis Toplantısı ve Coğrafi İşaretler Çalıştayına Katıldı

Post

Asırlık Projeler Masaya Yatırıldı

23.07.2020 342 Görüntülenme

Karabük ulaşımına köklü çözüm üretecek projeler start alıyor. Bugün Karabük Belediyesinde yapılan toplantıda birbirinden önemli yaklaşık 100 milyon tutarındaki projeler masaya yatırıldı. Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Rafet Vergili; “Şehrin 100 yıllık problemini çözüyoruz” derken, Ak Parti İl Başkanı İsmail Altınöz ise; “Karabük’e yapılacak hizmetlerde birlikte hareket edecek ve şehrimize çok güzel şeyler yapacağız” dedi.

Post

Başkan Vergili: "Darbeye Meydan Okuyan İlk Siyasetçi Liderimiz, İlk Vilayette Karabük’tür"

15.07.2020 368 Görüntülenme

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programında yaptığı konuşmada, darbe girişimine ilk tepkiyi koyan siyasi parti liderinin MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, ilk vilayetlerden birinin de Karabük olduğunu ifade etti.

Post

Başkan Vergili’den 15 Temmuz Şehitlerimizi Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

13.07.2020 295 Görüntülenme

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 15 Temmuz Şehitlerimizi Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Başkan Vergili; “Bu vatana hep beraber sahip çıktık, çıkmaya da devam edeceğiz. Allah bize bir daha 15 Temmuz gibi bir ihanet yaşatmasın” dedi.