Ramazan Coşkusu Soğuksu Mahallesi ile Devam Etti
Eklenme Tarihi: 02.06.2018 548 Görüntülenme

Ramazan Coşkusu Soğuksu Mahallesi ile Devam Etti

Karabük Belediyesi tarafından her yıl Ramazan ayı dolayısı ile bir ay boyunca düzenlenen programlar, her akşam farklı bir mahallede vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Soğuksu Mahallesi Şehit Adem Yavru İ.Ö.O. bahçesi önünde düzenlenen programa çocuklar başta olmak üzere mahalle sakinleri yoğun ilgi gösterdi.

Karabük Belediyesi tarafından organize edilen program çocuklara yönelik çeşitli etkinlikler ile gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti. Etkinlikle birlikte Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili soğuksu Mahallesi esnafını ziyaret etti.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Soğuksu Mahallesi Şehit Adem Yavru İ.Ö.O. bahçesinde yaptığı konuşmasında “Görevimin 9. yılında, şu günlerde hemen hemen 1 yıl 8 ayım kaldı görevimi tamamlamak için. 9 sene önce Karabük'te Belediye Başkanı olduğum zaman herkes şunu söylüyordu; "Yıldızları göklerden indiriyor, bu söylediklerinin hepsi palavra, bunların hiç birini yapamaz". Derken battı çıktı, meydan, kütüphane hiç problemsiz Karabük'te bitti. Herkes Belediyenin nasıl çalıştığını gördü. Hafta sonları suyu kesilmeyen bir Karabük, asfalt problemi olmayan bir Karabük ve 4 yıl içerisinde doğalgazı Karabük'e dağıtan bir Belediye. Her hafta sonu 9 yıl önce su kesiliyordu. Ben bu mahallede 9 yıl önce Cumartesi, Pazar çamaşır yıkanabildiğini tahmin etmiyorum. Hiçbir bayram evlerinde su aktığını tahmin etmiyorum. Bende Karabük'te yaşıyorum. 9 yıldan bu tarafa 6 saati geçen bir su kesintisi yapılmadı. 650 km su borusu değişti, ana boruların hepsi değişti. Yine Karabük'ün suyu kesilmedi ve Türkiye'de en ucuz suyu kullanan vilayet Karabük oldu. Biz bu işleri yaparken yalnız Allah rızası için yaptık. Göreve geldiğim gün Belediyenin elektrikleri kesildi, işçimizin 11 ay ikramiye alacağı vardı, o günkü maaşını bile alması tereddütteydi. Şu anda Karabük Belediyesi Türkiye'nin en zengin Belediyesi.

Bir gün bile Ankara'ya para için gitmeyen Belediye, yaptığı işlerde hiç kimseye minneti olmayan Belediye, şu anda İller Bankasına para veren bir Belediye. Biz sadece Allah rızası için yaptık bu işi. Kilometrelerce yol yaptık, kaldırım yaptık, doğalgazı dağıttık, şehri iki sefer asfaltladık, 1 milyon ton asfalt kullandık, 350 km'den fazla kaldırım yaptık, kütüphane, mezbaha, hal binası, üstgeçit, yürüyen merdivenler, yaya köprüleri yaptık ve Karabük Türkiye'de konuşulan bir vilayet oldu. Biz bunları yaparken yalnız sizlere hizmet yapmak için yola çıktık, sizlerin duasını aldık. Biz bir gün dahi para sıkıntısı yaşamadık. Bende şuna inanıyorum; "Karabük'te yaşayan 100 bin nüfusun duası bizim arkamızdaydı. Bizimde önümüze hiçbir engel gelmedi.

Değerli dostlarım, seçim zamanı 20 gün sonra, biz oy kullanacağız Karabük'te. Bununla ilgili konuşmak istiyorum. Biz diyoruz ki Karabük'te en büyük problem işsizlik problemi. Gençlerimiz gurbete gitmesin. Bunun içinde Eskipazar'da çok büyük bir sanayi kuralım. 30.000 dönüm üzerine biz yerleri işaretledik, paftaları verdik. En sonunda yine gittiler 3.000 dönüm üzerine müracaat ettiler. Karabük Organize Sanayi kadar bir yer. Dedik ki Bakan bey'e; "Burayı büyütelim", Bakan bey dedi ki talebinizi yapın burayı büyütelim ama bir türlü bu talebi bile yaptıramadık. Sonra havaalanı konusu var. Üniversitenin üstüne havaalanı kurmayı düşünüyorlar. Hiçbir zaman büyük uçakların kalkıp inemeyeceği bir havaalanı. Biz diyoruz ki Eflani'ye bir havaalanı yapalım ki her türlü uluslararası uçak inip kalkabilsin ama onların düşünceleri, gayet ufak diyorlar ki biz Üniversitenin oraya bir havaalanı kuracağız, oraya da ancak ufak pervaneli uçaklar inip kalkar. Bir daha Karabük havaalanı dendiği zaman, sizde havaalanı var, bir daha kimse havaalanı yapmaz.

YENİCE HES PROJESİNİ BİZ DURDURUR DOĞAYI BOZDURMAYIZ
Konuşa konuşa en sonunda Yenice'ye bir Organize Sanayi programı aldırdık ama Yenice'ye olmayacak bir Hes projesi. Şu anda Yenice'nin tamamının dokusunu bozacak bir Hes projesi ve bir kişide bu işten üç, beş kuruş bu projeden para kazanacak, o kadar büyük bir proje değil. Ben şöyle anlatayım, burada Yeniceli arkadaşlarda varsa duysun, canlı yayın varsa canlı yayında yapsın. Biz Karabük'ten milletvekili çıkarttığımız zaman Karabük Belediyesi o Hes projesini satın alacak, o doğa, o doku bozulmayacak. Hiç kimseye de o Hes projesi peşkeş çekilmeyecek. Şimdi Yeniceli arkadaşlar bunu çok iyi düşünsün, bunun hesabını çok iyi yapsınlar. Biz Karabük'te her şeyimizle, vatandaşla beraberiz, vatandaşımızın yanındayız, ilçelerimizin yanındayız, Eskipazar'ın, Yenice'nin, Ovacık'ın, Eflani'nin, Safranbolu'nun biz yanındayız ama birileri de bunun üstünden rant kazanmak, siyasi itibar kazanmak peşinde. Bu seçim kimin siyasi itibarı, kimin işi yapacağını belirleyecek bir seçim. Karabük genelini düşünmeye gerek yok, bu Karabük'ün seçimi. Onun için buradaki dostlarıma şunu söylüyorum, gelin bizi destekleyin bu seçimde. Nasıl 2009 senesinde beni desteklediniz Karabük'te, çok büyük bir değişim yaşadık, biz buradan milletvekili çıkarttığımız zaman bu değişimin devamı nasıl oluyor, Ankara'daki sesimiz nasıl duyuluyor hep beraber izleyip hep beraber göreceğiz” dedi.

Ramazan etkinliği 02.06.2018 Cumartesi günü saat 21.00'de Bayır Mahalle Sosyal Yaşam Merkezi önünde devam edecek olup, tüm halkımız davetlidir.

Ramazan Etkinliklerine katılmak isteyenler www.karabuk.bel.tr adresinden şenliklerin yerini ve günlerini öğrenebilirler.

Post

“IAAF Çocuk Atletizmi” Koordinatörü Ayaz´dan Başkan Vergili’ye Ziyaret

16.11.2018 51 Görüntülenme

Karabük Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün talebi doğrultusunda Karabük’te organize edilecek “IAAF (International Association of Athletics Federations) Çocuk Atletizmi” projesi ile ilgili bilgi vermek ve nezaket ziyaretinde bulunmak için Karabük Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Çetin, IAAF Çocuk Atletizmi Koordinatörü Necdet Ayaz, Milli Atlet İsmail Akçay ve Atletizm Federasyonu Personeli Kübra Islak Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’ye ziyarette bulunarak, çeşitli hediyeler takdim ettiler.

Post

Gezici Başkanlık Ofisi Yeşil Mahalleye Kuruldu

15.11.2018 73 Görüntülenme

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, vatandaşların ayağına kadar giderek sorunlarını bizzat yerinde dinliyor.

Post

114. Park 5000 Evler Mahallesi Merkez Camii Yanında Hizmete Açıldı

14.11.2018 146 Görüntülenme

Karabük Belediyesi tarafından tamamlanan 114. parkın açılışı, 5000 Evler Mahallesi Merkez Camii yanında düzenlenen tören ile gerçekleştirildi.