Karabük´te Ramazan Bir Başka Yaşanıyor
Eklenme Tarihi: 30.05.2018 1044 Görüntülenme

Karabük´te Ramazan Bir Başka Yaşanıyor

Karabük Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan Etkinlikleri her gün farklı mahallelerde ayrı bir heyecanla devam ediyor. Şenliklerin bu sefer ki adresi Kurtuluş Mahallesi oldu.

Karabük Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğince Kurtuluş Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezinde açılan kursları başarı ile bitiren kursiyerlere sertifikalarının verilmesinin ardından, kurslara katılan öğrenciler tarafından yapılan ürünlerin yer aldığı serginin kurdelesini kesen Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili adayı Ahmet Karabacak ve Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu Müdürü Dursun Yeşiloğlu sergiyi gezdiler. Program daha sonra çocuklara yönelik çeşitli etkinlikler ile gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili Sosyal Yaşam Merkezi sertifika dağıtımında yaptığı konuşmada; “Görevimizin 9 senesini doldurmuş bulunmaktayız. 9 Yılda Karabük’te çok köklü değişiklikler yaptık. Sosyal Yaşam Merkezleri, 103 tane park, alt geçitler, üst geçitler, kütüphane, kilometrelerce istinat duvarı ve kaldırım yaptık. Karabük’ün köklü problemlerinin tamamını çözdük. Şehrimizde çok büyük eksiklikler kalmadı. Tam 1 milyon nüfuslu bir şehrin yapacağı kadar hizmet yaptık. Göreve geldiğimiz gün Karabük Belediyesi’nin elektrikleri kesildi. İşçisinin maaşını veremeyecek durumdaydı. Yapılan programdan sonra Karabük’te her şey kolaylaştı. Şimdi artık her şeyi çok kolaymış gibi görmeye başladık. Eğer Belediyenin kasasına dışarıdan birinin eli girmezse, rüşvet girmezse her şey kolay olmaya başlıyor. Ben bir gün dahi para sıkıntısı çekmedim. Bütün Karabüklülerin duası arkamızdaydı. Karabük Belediyesi’nin de kasası para ile doldu.

“İnsanların Düşüncelerini Büyütemiyoruz”
Şehrimizdeki en büyük problem iş problemidir. 9 yıldan bu tarafa kendilerine anlatamadım. Sonunda Eskipazar’da Organize Sanayi kurmaya karar verdiler. Biz burayı Türkiye’nin en büyük Organize Sanayisi yapalım dedik. 30.000 dönümlük arazi çizdik. Bakan Bey’de 30.000 üzerinden müracaat yapın, burayı size kamulaştıracağım dedi. Fakat gidip 3000 dönüme, şu anki mevcut Organize Sanayi kadar bir alana müracaat yapıldı. İnsanların düşüncelerini büyültemiyoruz.

Havaalanına Eflani’ye yapalım diyoruz. Üniversitenin oraya yapacağız diyorlar. Oraya hiçbir zaman yolcu uçağı inip kalkamayacak. Yarın bize yolcu uçaklarının da inip kalkabileceği bir havaalanı lazım dediğimiz zaman sizin havaalanınız var diyecekler. Önemli olan düşüncelerin büyümesidir.

Bizim Ankara’da bizi temsil edebilecek, düşüncelerimizi Ankara’da aktarabilecek milletvekillerine ihtiyacımız var. Ben 9 yıldan bu tarafa düşüncelerimi Ankara’ya aktaramadım. Benim sizden tek arzum, bizim düşüncelerimizi Ankara’ya taşıyacak milletvekillerini seçmemiz. Bunun için bizlere destek verin. Bir kere destek verin bizim Karabük’te nasıl değişiklikler yapacağımızı hep beraber gözlemleyelim.

Diğer yandan Ramazan Ayı’nın vazgeçilmezi de Ramazan eğlenceleridir. Ramazan Ayı boyunca her mahallede yapacağımız etkinliklerle, hemşerilerimiz hem geçmiş Ramazanları yâd edecek hem de eğlenecek” dedi.

Ramazan etkinliği 30.05.2018 Çarşamba saat 21.00'de Yeni Mahalle Makasbaşı Parkı önünde devam edecek olup, tüm halkımız davetlidir.

Ramazan Etkinliklerine katılmak isteyenler www.karabuk.bel.tr adresinden şenliklerin yerini ve günlerini öğrenebilirler.

Post

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

16.07.2019 31 Görüntülenme

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında tüm yurtta olduğu gibi Karabük’te de çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Post

Karabük Belediyesi Yaz Kur´an Kursları Başladı

12.07.2019 74 Görüntülenme

Karabük Belediyesi ve İl Müftülüğü iş birliği ile yıl boyunca verilen Kur´an kursları yaz döneminde de devam ediyor.

Post

Başkan Vergili: “15 Temmuz Önemli Bir Destandır”

12.07.2019 7488 Görüntülenme

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 15 Temmuz Şehitlerimizi Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı.