Öğretmenlerimize “Atık Pil ve Geri Dönüşümü” Semineri
Eklenme Tarihi: 22.11.2017 999 Görüntülenme

Öğretmenlerimize “Atık Pil ve Geri Dönüşümü” Semineri

Karabük Belediyesi ve Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) tarafından öğretmenlerimize “Atık Pil ve Geri Dönüşümü” bilgilendirme ve farkındalık oluşturma semineri verildi.

Karabük Belediyesi, çevre bilinci oluşturmak ve öğrencilerin daha duyarlı olmalarını sağlamak adına TAP (Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçılar Derneği) işbirliği ile il genelinde bulunan okullarda ödüllü atık pil toplama kampanyası başlattı. Kent Meydanı Nikah ve Konferans salonunda gerçekleştirilen seminerde TAP Derneği yetkilisi tarafından eğitimcilere atık pillerin zararları ve doğaya bırakıldığında verdiği tahribat anlatılarak, okullarda da bu seminerden edinilen bilgilerin öğrencilere aktarılmasını istedi.

Kirliliğin temizlenmesi yerine kirliliği önlemenin öncelikli hedefleri olduğunun altını çizen Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; “Çevre ile ilgili ne kadar bilinçli ve duyarlı bir toplum olursak, hem ekonomimize katkı sağlamış oluruz, hem de çevremizin ve insanımızın sağlığını korumuş oluruz. Geri dönüşüm hayatımızın bir parçası. Bunun birey olarak insani bir vazifemiz olduğu, bugüne ve geleceğimize sahip çıkmanın yolunun kaynaklarımızı ve doğayı korumaktan geçtiği, gelecek nesillere temiz bir doğa bırakmanın bizim sorumluluğumuzda olduğu gerçeği unutulmamalıdır. Evlerde, iş yerlerinde, ulaşımda, sanayide kısaca hayatın her aşamasında önemli miktarda pil kullanılmaktadır. Atık pillerin, diğer atıklarla karıştırılmaması ve ayrı olarak toplanıp çevreye zararının engellenmesi germektedir” dedi.

Flash Player Yükleyerek Görüntüleyebilirsiniz.


Öğretmenlerimize “Atık Pil ve Geri Dönüşümü” Semineri

Post

Gaziler Günü Kutlandı

19.09.2018 225 Görüntülenme

19 Eylül Gaziler Günü, düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Post

Eskipazar Belediye Başkanı Yarkan’dan Başkan Vergili´ye Ziyaret

19.09.2018 49 Görüntülenme

Eskipazar Belediye Başkanı Mustafa Yarkan, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’ye makamında nezaket ziyaretinde bulunarak, hediye taktim etti.

Post

Karabük Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

19.09.2018 47 Görüntülenme

Karabük Belediyesi tarafından yapılan Sosyal Yaşam Merkezlerinde Karabük Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünün desteği ile açılacak olan kurslarla ilgili, Karabük Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı.