Ermeni Soykırımı Basın Açıklaması
Eklenme Tarihi: 23.12.2010 4207 Görüntülenme

Ermeni Soykırımı Basın Açıklaması

Ermenilerin kendi yaptıkları kanlı eylemleri Türk Ulusuna mal ederek, dünya devletlerine; onurlarını hiçe sayarak ezik millet rolü yapmaya devam etmektedirler. Ermenilerce katledilen Şehitlerimizi Rahmetle anıyorum.

Sözde Ermeni Soykırımı iddiaları Ermenilerin kendi yaptıkları kanlı eylemlerini biz Türk Ulusuna mal ederek, dünya devletlerine; onurlarını hiçe sayarak ezik millet rolü yapmaya devam etmektedirler. Kimi ülkeler ise kendi çıkarları doğrultusunda sözde ermeni soykırımını kabul ettiklerini açıklayarak ekonomik ve siyasi çıkarları uğruna ülke ulusunun gerçek düşüncelerini yansıtmaktan adeta kaçınmışlardır.

Maksatlı olarak gündemde tutulmaya çalışılan sözde Ermeni sorunu, her fırsatta asılsız soykırım iddialarıyla dünya kamuoyunu meşgul ederek, kendi gerçekleştirdikleri kanlı eylemleri dikkatlerden kaçırmaya çalışarak hoşgörümüze rağmen, biz Türkler’in üzerine kara leke olarak bırakma çabaları hiçbir zaman amacına ulaşmayacaktır.

Bu vesile ile Ermenilerce gerçekleştirilen terör saldırılarını lanetliyor, bu saldırılarda yitirdiğimiz tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum.