Karabük Belediyesi Projeleri

Projelerimiz

Özel Projeler
Kent Estetiği ve Mimari Çalışmalar
Köprü Projelerimiz
İmar ve Şehircilik
İmar Planı Revizyonları ve Sayısallaştırma
Yol & Cadde
Şehir Aydınlatması ve Estetik Görünüm
Alt Yapı, Yol ve Ulaşım Çalışmaları
Tretuvar Revizyonları
İstinat Duvarı Çalışmaları
Doğalgaz Çalışmaları
Kaldırım Çalışmaları
Sosyal Yaşam
Sosyal Yaşam Merkezleri
Pazar Yerleri
Mezarlıklar
Denetim ve Hijyenik Kontroller
Anıtlar
Camilere Sıcak Su Sistemi
Taksi Durakları
Park & Çevre
Ağaçlandırma ve Yeşil Kuşak Çalışmaları
Parklar ve Halı Sahalar
Eğitim
Dernek ve Burslar
Kurslar ve Seminerler
Ücretsiz İzci Kampı ve İzcilik Eğitimi
Eğitim Küçük Adımlarla Başlar AB Projesi
Kültür & Sanat
Ramazan Etkinlikleri
Uçurtma Şenliği
Sosyal Yardım
Muhtaç Ailelere Yardım
Teknoloji
E-Belediye ve Internet Alt Yapısı
Mezarlık Bilgi Sistemi
Karabük 360 Derece Sanal Turu
Çağrı Merkezi Sistemi
Spor
Ali İrfan Büyükbaş Futbol Turnuvası
İş Gücü
Makine - Araç Parkı Yenileme ve Güçlendirme
Mali Disiplin
Ödemeler
Diğer
Makine - Araç Parkı Yenileme ve Güçlendirme
Belediyecilikte Mali Disiplin ve Yeniden Yapılanma
Hayvan Barınağı
Hurdacılar Sitesi
Ulaşım
Sivil Toplum Kuruluşları Merkezi
5000 Evler Fatih Parkı

2013 yılının son gününde 3 açılış birden yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, projelerinin çalıntı olmadığının aksine 1 senedir bu projeler üzerinde çalıştıklarını belirterek ”Bunların hayal olmadığını göreceksiniz. Yeter ki bizden dualarını eksik etmeyin” dedi. 5000 Evler Bahçelievler ile 75. Yıl Mahallesinde 2 park, 100. Yıl 5000 Evleri birbirine bağlayan alt geçiti ile 1. Bölge İtfaiye Merkezinin açılışı 2013 yılının son gününde törenle yapıldı.

75. Yıl Mahallesi Muhtarı ve Bahçelievler Mahalle Muhtarı Belediye başkanı Rafet Vergili’ye mahallelerine yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ettiler. 75. Mahalle Muhtarı Belediye Başkanı Vergili’ye hizmetlerinden dolayı plaket verdi.

Belediye Başkanı Vergili Araç çayı üzerine kanal, 5000 Evler Mahallesi, Afet Evlerin altına yapılacak Sosyal Yaşam Merkezi üzerinde bir senedir çalıştıklarını belirterek “4.5 yılda kısa olarak anlatırsak şükürler olsun yapamadıklarımız yok. Ben Belediyenin 1 lirasını harcamadım, bir bardak çayını bile içmedim. Yapmış olduğum şu idi, sizden topladığım 1 liraları size israf etmeden hizmet olarak geri verdim. Şuana kadar hiçbir Ak Partili Belediye Başkanının ağzından çıkmadı. Bu hükümetin en büyük icraatlarından biri yerel yönetimlere eşit miktarda vermiş olduğu para diye her toplantıda söyledim. Bunu hiçbir Ak Partili Belediye Başkanı söylememiştir. Neden, çünkü onlara ne devletin verdiği yeter, nede vatandaş topladığı para yeter. Biz tüm kurumlarla en iyi şekilde diyalog kurduk. Ben Karabük iline hangi bakan gelse karşılamaya gitmişimdir. Bir tek bakana gitmedim, ondada 3 kere program değişti ve il dışında olduğum için Başkan Yardımcısı Fatma hanımı gönderdim. Bazı bakanları il ve ilçe başkanlarının karşılamadığını ben gördüm. Bundan sonra yapacağım projelerde hükümet ile birlikte yapacağız ve bölge milletvekillerden yardım isteyeceğiz.

Sundukları projeleri yaklaşık 1 senedir üzerinde çalıştıklarını belirten Vergili “Yapacağım tüm çalışmalarda gerekli genel ve bölge müdürlükleri ile protokol imzaladım. Bizim yaptığımız projeleri diğer siyasi belediye başkanları da sahiplenmesi çok hoş. Demek ki aldığımız kararların doğruluğunun göstergesi. Bizden önceki Ak Partili Belediye Başkanı değil miydi, niye kent meydanını yapamadı. Oraya 3 kule dikip kim hangi kuleyi alacak hesabını yaparsan, yapamazsın tabi. Biz nasıl yaptık. Türkiye’de rüşvetin ve avantanın konuşulmadığı Belediye Karabük Belediyesi. Bakın bu projeler öyle hemen yapılacak projeler değil, biz 1 senedir çalışıyoruz. Bakın benim projelerin maliyeti 300 Milyon yani 300 trilyon, buna ne benim servetim yeter nede devletin parası ama sizin dualarımız ile bundan önce işimiz nasıl bundan sonra da öyle rast gidecek ve dualarınızdan bizi eksik etmeyin” dedi.