Karabük Belediyesi Projeleri

Projelerimiz

Özel Projeler
Kent Estetiği ve Mimari Çalışmalar
Köprü Projelerimiz
İmar ve Şehircilik
İmar Planı Revizyonları ve Sayısallaştırma
Yol & Cadde
Şehir Aydınlatması ve Estetik Görünüm
Alt Yapı, Yol ve Ulaşım Çalışmaları
Tretuvar Revizyonları
İstinat Duvarı Çalışmaları
Doğalgaz Çalışmaları
Kaldırım Çalışmaları
Sosyal Yaşam
Sosyal Yaşam Merkezleri
Pazar Yerleri
Mezarlıklar
Denetim ve Hijyenik Kontroller
Anıtlar
Camilere Sıcak Su Sistemi
Taksi Durakları
Park & Çevre
Ağaçlandırma ve Yeşil Kuşak Çalışmaları
Parklar ve Halı Sahalar
Eğitim
Dernek ve Burslar
Kurslar ve Seminerler
Ücretsiz İzci Kampı ve İzcilik Eğitimi
Eğitim Küçük Adımlarla Başlar AB Projesi
Kültür & Sanat
Ramazan Etkinlikleri
Uçurtma Şenliği
Sosyal Yardım
Muhtaç Ailelere Yardım
Teknoloji
E-Belediye ve Internet Alt Yapısı
Mezarlık Bilgi Sistemi
Karabük 360 Derece Sanal Turu
Çağrı Merkezi Sistemi
Spor
Ali İrfan Büyükbaş Futbol Turnuvası
İş Gücü
Makine - Araç Parkı Yenileme ve Güçlendirme
Mali Disiplin
Ödemeler
Diğer
Makine - Araç Parkı Yenileme ve Güçlendirme
Belediyecilikte Mali Disiplin ve Yeniden Yapılanma
Hayvan Barınağı
Hurdacılar Sitesi
Ulaşım
Sivil Toplum Kuruluşları Merkezi
Esentepe - Şirinevler Evler Arası Yaya Üst Geçit Köprüsü

Karabük Belediyesi tarafından yapılan, 5 Mahalleyi 200 Evlere bağlayan ve “Karabük’ün Boğaz Köprüsü” olarak anılan Esentepe-Şirinevler Köprüsü törenle hizmete açıldı.

Açılışa Esentepe ve 200 Evler halkı yoğun ilgi gösterdi.Açılışta Karabük Vali Yardımcısı Abidin Ünsal da katıldı.

Yıllardır Esentepe, Kurtuluş, Hilal tepe, Kapullu ve Yeşil mahalle sakinlerinin 200 evler mahallesinde bulunan yakınları ile önümüzdeki günlerde açılışı olacak olan Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine daha rahat ve kısa sürede gitme hayalleri nihayet gerçekleşti.Açılışa Karabük Vali Yardımcısı Abidin Ünsal, Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Danışman, bazı meclis üyeleri, bazı sivil toplum örgüt temsilcileri, kalabalık Esentepe ve diğer mahalle sakinleri katıldı.

Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin Esentepe mahallesinde yaptığı toplantıda mahalle sakinlerinin ortak isteği olarak Muhtar Celal Delibasan tarafından dile getirilen 200 evlere bağlantı köprüsü 3.5 ay gibi kısa bir süre de yapılarak hizmete girdi.

Esentepe girişinde yapılan törene çok sayıda mahalle sakini katıldı. Mahalle Muhtarı Celal Delibasan yaptığı konuşmada mahalle toplantısında dile getirdiğimiz bu köprüyü yapmasından dolayı ilk önce Belediye Başkanı Rafet Vergili ve emeği geçen herkese teşekkür ederken, bir de mahallelerine sosyal yaşam merkezi yapılmasını istedi.

Belediye Başkanı Rafet Vergili kerametin kendilerinde değil, halkta olduğunu onların duaları sayesinde tüm işlerinin rast gittiğini belirterek” Biz bu yola çıkarken şuna söz vermiş idik, Karabük’ün 1 lirasını heba etmeden, sizden topladığımız 1 liraları tekrardan size hizmet olarak geri çevireceğiz diye söz vermiş idik. Kayabaşından Beşbinevler mahallesine kadar yaptığımız hizmetler ortada. 4.5 sene içinde Karabük’ün % 95 ine doğal gaz getirerek bir Türkiye rekoru kırdık. Su hattının % 70 ni yeniledik. Eğer Karabük çevresindeki 6 vilayeti sayıp bizim yaptığımız bu işi oralarda da yapıldıysa ben bugün bu Belediye başkanlığını bırakacağım.

Bakın yarın bu yaptığımız köprüyü de eleştirecekler. Şu anda hangi mantık ile battı çıktıyı eleştiriyorlarsa, bakın eğer o battı çıktı yapılmasa idi, şimdi Karabük’ün trafik sorununu çözme imkanları olmayacak idi. Bu köprüyü de eleştirecekler, niye 6 metre, niye sekiz metre olmadı diye. Biz bu köprüyü yaya köprüsü yaptık. 8 metre yapmanın hiçbir mantığı yok araba yokuş aşağı yukarı inip çıkarken yoruluyor mu ? Ama bizler inip çıkarken yoruluyorduk, eleştirecekler tabi. Bizim için hiç problem değil. Muhalefet Partili bir Belediye olmamıza rağmen bizim hiç para problemimiz olmadı. Türkiye’de rüşvetin konuşulmadığı, adam kayırmanın olmadığı tek Belediyesiyiz. Keramet bizde değil sizlerde, sizleri duası ile tüm işimiz yolunda gitti. Bizleri dualarınızdan eksik etmeyim”.

ESENTEPE MAHALLESİ'NE 2 MÜJDE
Köprü açılışında Esentepe mahalle sakinlerine de 2 müjde veren Başkan Vergili ”Muhtarımız bizden bir sosyal yaşam merkezi yapmamızı istedi. Hemen bununla ilgili çalışmalara başlayacağız. Ama bu mahalle dahil hiçbir mahallemiz de 1 metrekarelik dahi yer yok. Önümüzdeki dönemde sizlerin oyları ile tekrar göreve gelirsem. Diğer mahalleler de yaptığımız gibi paramızla bir 2 dönüm yer alıp oraya hem sosyal yaşam merkezi hem de park yapacağım. Ayrıca uygun bir yere ya yürüyen merdiven veya yatay asansör yapacağım. Şimdi den hayırlı olsun. Ayrıca bu mahalle dahil diğer geri kalmış mahallelerde yeni İmar planı getireceğiz. Buraları değerlendireceğiz. 200 evler gibi mahalleniz de değerlenecek. Önümüzdeki dönem yapacağımız yeni İmar planları ile bu mahalleler altın çağını yaşayacak” dedi.

Karabük Vali Yardımcısı Abidin Yüksel ise Belediyelerin görevleri arasında halkın yararına iyi şeyler yapmaktır. Ben de merak edip geldim gördüm gerçekten çok yararlı bir hizmet olmuş. Buradaki bu kalabalığı görünce halkımızın yararına yapıldığını daha iyi anladım” dedi.

Daha sonra dua edilip kurban kesildikten sonra kurdele kesimi yapıldı. Halk Belediye Başkanı ile 200 evlere doğru yürüdüler. Esentepe istikametinden köprü üzerinden yürüyenleri 200 evler ve Şirinevler Mahalle sakinleri karşıladı. Şirinevler Mahalle Muhtarı Haluk Kefelioğlu ile Ada tepe mahalle muhtarı Davut Çayır Belediye Başkanına çiçek verdi.