Karabük Belediyesi Projeleri

Projelerimiz

Özel Projeler
Kent Estetiği ve Mimari Çalışmalar
Köprü Projelerimiz
İmar ve Şehircilik
İmar Planı Revizyonları ve Sayısallaştırma
Yol & Cadde
Şehir Aydınlatması ve Estetik Görünüm
Alt Yapı, Yol ve Ulaşım Çalışmaları
Tretuvar Revizyonları
İstinat Duvarı Çalışmaları
Doğalgaz Çalışmaları
Kaldırım Çalışmaları
Sosyal Yaşam
Sosyal Yaşam Merkezleri
Pazar Yerleri
Mezarlıklar
Denetim ve Hijyenik Kontroller
Anıtlar
Camilere Sıcak Su Sistemi
Taksi Durakları
Park & Çevre
Ağaçlandırma ve Yeşil Kuşak Çalışmaları
Parklar ve Halı Sahalar
Eğitim
Dernek ve Burslar
Kurslar ve Seminerler
Ücretsiz İzci Kampı ve İzcilik Eğitimi
Eğitim Küçük Adımlarla Başlar AB Projesi
Kültür & Sanat
Ramazan Etkinlikleri
Uçurtma Şenliği
Sosyal Yardım
Muhtaç Ailelere Yardım
Teknoloji
E-Belediye ve Internet Alt Yapısı
Mezarlık Bilgi Sistemi
Karabük 360 Derece Sanal Turu
Çağrı Merkezi Sistemi
Spor
Ali İrfan Büyükbaş Futbol Turnuvası
İş Gücü
Makine - Araç Parkı Yenileme ve Güçlendirme
Mali Disiplin
Ödemeler
Diğer
Makine - Araç Parkı Yenileme ve Güçlendirme
Belediyecilikte Mali Disiplin ve Yeniden Yapılanma
Hayvan Barınağı
Hurdacılar Sitesi
Ulaşım
Sivil Toplum Kuruluşları Merkezi
Kartaltepe Mahallesi Kartaltepe Parkı

Karabük Belediyesi tarafından yapımına kısa bir süre önce başlanan Kartaltepe Mahallesi Park’ı düzenlenen törenle mahalle halkının hizmetine sunuldu.

Açılışın çocuk parkı olması münasebetiyle çocuklara ücretsiz pamuk şeker, Osmanlı macunu ve patlamış mısır dağıtımının yapıldığı park açılışında, mahalle sakinleri adına konuşma yapan Kartaltepe Mahallesi Muhtarı Hasan Pekcan konuşmasında: “Sayın Belediye Başkanım böyle güzel parkı bizlere sunduğunuz için, bu parkı yaptığınız için, sahsınıza ve tüm çalışanlarınıza teşekkür ederim. Sayın Başkanım benim mahalleme yapmış olduğunuz hizmetleri mahallemde bilsin. Su borularımız değişti, doğalgazımız %98 bitti, Toki’nin karşısındaki Yenişehir’e kadar yapılan istinat duvarı bitti. Yalnız sizden tek isteğimiz Toki’nin arasından Yenişehir’e 200 Evlere yaptığınız gibi bir köprü istiyoruz” dedi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili yaptığı konuşmasında: “Biliyorsunuz daha önceki Belediye hizmetlerinde konuşulan, tek konuşulan Belediye bütçesinde para kalmadı, Belediyenin parası yok, Belediyenin borcu var, işte bunu bir dahaki dönem öbürünü bir sonraki dönem diye sırayla bir sonraki seneye yaymaktı. Program şu anda Karabük’te çok temel başlıklarla sayacağım mezbaha, hal, bütün camilere sıcak su takılması, tüm mezarlıklara mescit ve abdest alma yerleri yapılması, battı çıktı, dolmuş durakları, kütüphane, hemen hemen bütün mahallelerde sosyal yaşam merkezleri, bütün Karabük’ün %75 su tesisatının değişimi, ana borular dahil hemen hemen şehrin %75 asfaltlanması, 4.5 yılda bu güne kadar olmamış bir olay, tüm şehrin %95 doğalgaz ulaşımı, dikey asansörlerimiz, yatay asansörlerimiz, yürüyen merdivenlerimiz, ticaret merkezlerimiz, yaya köprülerimiz derken olmayacak bir çalışma, olmayacak bir bütçe hesapladık ve bir gün işçisinin maaşını bir gün geç ödememiş Belediye. Şu ana kadar 120 kişi emekli ettik. Herkesin emekli ikramiyesini zamanında ödeyen bir Belediye ve parayla ilgili hiçbir zaman ağlamayan, sızlamayan. Ben hükümetten yardım alamadım. Hükümet şu işi yapmadı, hükümet bu işi yapmadı diye yakınmayan bir Belediye ve hükümet mensupları dahil şuanda sürekli yakınmakta. İşte biz hükümetten gerekli desteği alamıyoruz. Türkiye’nin en iyi suyunu içiyoruz, en kaliteli ve en ucuz suyunu içiyoruz. Belediye olarak her eve sudan 35 lira, 40 lira katkıda bulunuyoruz. En kaliteli ve en ucuz su hiç kimsenin şişe suyu almasına gerek yok. Bir tüp 75 lira, doğalgaz kullanan evlerde 15 lira. Bir tüp parası en kötü ayda 50 lira, bir tüp parası her eve bir gelir temin etmiş oluyoruz. Biz ayda 100 ve 150 lira her eve indirim sağlamış oluyoruz ve bu senede 1.500-2.000 lira olur. Hiç farkında olmadan bu kadar parayı tasarruf ediyorsunuz. Su parası, gaz parası, halk ekmeği parası. Ulaşım, Türkiye’nin en ucuz ulaşımı. Biliyorsunuz ilk Dıt Kart uygulamasını burada yaptık. Yine bunların kontrolleri. Bu güne kadar bir cezai uygulaması olmadan en hijyenikli, en temiz fırınlar şu anda Türkiye’de Karabük’tedir. Ben bu kadar iddialıyım” dedi.

Konuşmaların ardından Kayabaşı park açılışı protokol ve çocuklarla birlikte yapıldı. Park alanının gezilmesinin ardından katılanlara ikramda bulunuldu.