5000 Evler Fatih Parkı
Eklenme Tarihi: 02.01.2014 111 Görüntülenme

5000 Evler Fatih Parkı

2013 yılının son gününde 3 açılış birden yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, projelerinin çalıntı olmadığının aksine 1 senedir bu projeler üzerinde çalıştıklarını belirterek ”Bunların hayal olmadığını göreceksiniz. Yeter ki bizden dualarını eksik etmeyin” dedi. 5000 Evler Bahçelievler ile 75. Yıl Mahallesinde 2 park, 100. Yıl 5000 Evleri birbirine bağlayan alt geçiti ile 1. Bölge İtfaiye Merkezinin açılışı 2013 yılının son gününde törenle yapıldı.

75. Yıl Mahallesi Muhtarı ve Bahçelievler Mahalle Muhtarı Belediye başkanı Rafet Vergili’ye mahallelerine yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ettiler. 75. Mahalle Muhtarı Belediye Başkanı Vergili’ye hizmetlerinden dolayı plaket verdi.

Belediye Başkanı Vergili Araç çayı üzerine kanal, 5000 Evler Mahallesi, Afet Evlerin altına yapılacak Sosyal Yaşam Merkezi üzerinde bir senedir çalıştıklarını belirterek “4.5 yılda kısa olarak anlatırsak şükürler olsun yapamadıklarımız yok. Ben Belediyenin 1 lirasını harcamadım, bir bardak çayını bile içmedim. Yapmış olduğum şu idi, sizden topladığım 1 liraları size israf etmeden hizmet olarak geri verdim. Şuana kadar hiçbir Ak Partili Belediye Başkanının ağzından çıkmadı. Bu hükümetin en büyük icraatlarından biri yerel yönetimlere eşit miktarda vermiş olduğu para diye her toplantıda söyledim. Bunu hiçbir Ak Partili Belediye Başkanı söylememiştir. Neden, çünkü onlara ne devletin verdiği yeter, nede vatandaş topladığı para yeter. Biz tüm kurumlarla en iyi şekilde diyalog kurduk. Ben Karabük iline hangi bakan gelse karşılamaya gitmişimdir. Bir tek bakana gitmedim, ondada 3 kere program değişti ve il dışında olduğum için Başkan Yardımcısı Fatma hanımı gönderdim. Bazı bakanları il ve ilçe başkanlarının karşılamadığını ben gördüm. Bundan sonra yapacağım projelerde hükümet ile birlikte yapacağız ve bölge milletvekillerden yardım isteyeceğiz.

Sundukları projeleri yaklaşık 1 senedir üzerinde çalıştıklarını belirten Vergili “Yapacağım tüm çalışmalarda gerekli genel ve bölge müdürlükleri ile protokol imzaladım. Bizim yaptığımız projeleri diğer siyasi belediye başkanları da sahiplenmesi çok hoş. Demek ki aldığımız kararların doğruluğunun göstergesi. Bizden önceki Ak Partili Belediye Başkanı değil miydi, niye kent meydanını yapamadı. Oraya 3 kule dikip kim hangi kuleyi alacak hesabını yaparsan, yapamazsın tabi. Biz nasıl yaptık. Türkiye’de rüşvetin ve avantanın konuşulmadığı Belediye Karabük Belediyesi. Bakın bu projeler öyle hemen yapılacak projeler değil, biz 1 senedir çalışıyoruz. Bakın benim projelerin maliyeti 300 Milyon yani 300 trilyon, buna ne benim servetim yeter nede devletin parası ama sizin dualarımız ile bundan önce işimiz nasıl bundan sonra da öyle rast gidecek ve dualarınızdan bizi eksik etmeyin” dedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post

Araç Çayı Rekreasyon Projesi

14.12.2017 563 Görüntülenme

Araç çayı şehrimizin bugüne kadar değerlendirilememiş saklı hazinesidir. Bugüne kadar, Karabük'ü ikiye ayıran Araç çayı düzenlemelerimizden sonra şehrimizin bütünleştirici unsuru olmuştur. Karabük'ün modern şehir görüntüsü ve zengin sosyal yaşamı açısından çok önemli bir rol alan bu proje yeni kentsel gelişim alanlarının da tetikleyicisi olmuştur.

Post

Mezarlıklarımıza Anıtsal Giriş Kapı Yapımı Projesi

14.12.2017 229 Görüntülenme

5000 Evler Mahallesi Mezarlığı ve Öğlebeli Mahallesi mezarlıklarımızda yapımını planladığımız anıtsal giriş kapı projemiz planlama aşamasındadır.