Fevzi Çakmak Mahallesi Öğretmenler Parkı
Eklenme Tarihi: 24.10.2013 106 Görüntülenme

Fevzi Çakmak Mahallesi Öğretmenler Parkı

Karabük Belediyesi tarafından yapılan Fevzi Çakmak Mahallesi Öğretmenler parkının açılışı yapıldı.

Açılışın çocuk parkı olması münasebetiyle çocuklara ücretsiz pamuk şeker, Osmanlı macunu ve patlamış mısır dağıtımının yapıldığı park açılışında, mahalle sakinleri adına konuşma yapan Fevzi Çakmak Mahallesi muhtarı Mehmet Ertekin: aşağıdaki parkın açılmasının üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen bazı oyuncakların kırıldığını eksiklerini görüyoruz. Burada size yine söylüyorum, özellikle sizlerden rica ediyorum, burada balkonda otururken çocukları uyarmanızı istiyorum. Açılışa geldiğinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili yaptığı konuşmasında: “Karabük’ü göz önünde bulundurduğumuz zaman değişen Karabük hayallerin Karabük’ü olmaya başladı. Karabük’e ziyaretler başladı. Karabük Belediyesi ne yapmış bunları ziyaretlerle ilgili dışarıdan gizli gizli gelen Belediye Başkanları başladı. Neler yapılmış diye. Gerçekten tüm Belediye personelimiz, Belediyemiz. Sizlerin duası hiçbir işimiz geri kalmadan hatta muhtarlarımıza söz bile kalmamakta. Bundan 10 gün evvel muhtarımız ne diyordu, her ne kadar asfalt eksiğimiz olsa da diye söze başlarken bugün sustu. Önemli olan buydu. Topraktan çamurdan kurtulmaktı...

Karabük’ün nüfusu şu anda 110.000. 30.000 kayıtsız yaşayan var Karabük’te. Ve benim görmüş olduğum kadarıyla 5 sene sonra 70.000 öğrenci gelecek Karabük’e. 5 yılla 10 yıl arasında Karabük’ün nüfusu 200.000. Yani bu kadar daha ev lazım. O da şu olacak biz evleri Bulak tarlalarına doğru yaymayacağız. Evveli buralarda öyle bir imar hakkı vereceğiz ki müteahhidin cazibe merkezi olacak bu mahalleler. Atatürk Mahallesi, Yeni Mahalle, Fevzi Çakmak Mahallesi, Bayır Mahalle, Kayabaşı. Buraları müteahhidin ilgi merkezi olacak. Yeşil Mahalle, Kurtuluş Mahallesi. Önce müteahhitler işe buradan başlayacak. Buna emin olun. Herkesin evi şu andaki düşündüğü bedellerle değil aynen 200 Evler gibi olacak her nokta. İnşallah bu çalışmalarımız devam ediyor, hayırlısıyla hizmetlerimize devam ederiz. Eksikliklerimiz olacak. Noksanlarımız olacak bunların hepsini de tamamlarız. Bu parkımız ufak bir park. Açılış bahane sizleri görmek daha güzel. Bu vesile ile sizleri görmüş olduk. Bu mahallelerde daha güzel parklar olacak yeşil alanlar olacak. Ben buna inanıyorum. Burada emeği geçen tüm Belediye personelimize çalışanlarımıza hepsin eayrı ayrı teşekkür ederim. Buraya gelen mahalle sakinlerine bayanlara dostlarımıza yaşlılarımıza kardeşlerimize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Parkınız hayırlı uğurlu olsun, parkın açılışını da seçeceğiniz 3 – 4 çocuk yapsın biz de onları alkışlayalım” diyerek sözlerini tamamladı.

Yapılan konuşmaların ardından dua edilerek çocuklar tarafından toplu halde kurdele kesildi.
 
 
 
 
 
 

Post

Araç Çayı Rekreasyon Projesi

14.12.2017 563 Görüntülenme

Araç çayı şehrimizin bugüne kadar değerlendirilememiş saklı hazinesidir. Bugüne kadar, Karabük'ü ikiye ayıran Araç çayı düzenlemelerimizden sonra şehrimizin bütünleştirici unsuru olmuştur. Karabük'ün modern şehir görüntüsü ve zengin sosyal yaşamı açısından çok önemli bir rol alan bu proje yeni kentsel gelişim alanlarının da tetikleyicisi olmuştur.

Post

Mezarlıklarımıza Anıtsal Giriş Kapı Yapımı Projesi

14.12.2017 229 Görüntülenme

5000 Evler Mahallesi Mezarlığı ve Öğlebeli Mahallesi mezarlıklarımızda yapımını planladığımız anıtsal giriş kapı projemiz planlama aşamasındadır.