Başkan Vergili’den Yıldızları Söndüren Projeler
Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili düzenlediği toplantı ile önümüzde ki dönem için hazırlanan mega projelerini kamuoyu ile paylaştı. Düzenlenen Proje Tanıtım Toplantısına MHP İl Başkanı Metin Demirel, MHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Saffet Sancaklı, Kardemir Yönetim Kurulu Başkanvekili Kamil Güleç, Genel Müdür Fadıl Demirel başta olmak üzere; çok sayıda sivil toplum kuruluşunun başkan ve yöneticileri, muhtarlar, partililer ve vatandaşlar katıldı.

 
Sayfayı Paylaş
Haber Tarihi: 19.12.2013, 11:47:31

Başkan Vergili’nin önümüzde ki dönem için hazırladığı projeler ise; Kanyon park, Araç Çayı Projesi, Devlet Demir Yolları Arazileri, Kartaltepe Kentsel Dönüşüm Projesi, 100. Yıl Mahallesi Yaşam Kompleksi ve yeni Pazar yerleri projesi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili Proje Tanıtım Toplantısında yaptığı konuşmada;”Bizim sloganımız ‘Kuzeyin Yıldızı’ ancak her zaman olduğu gibi yine gerçek yıldızın hakkını vermeliyiz, asıl kuzeyin yıldızları KARDEMİR’dir, üniversitemizdir ve Karabükspor’umuzdur. Onların başarıları ve yarattığı sinerji şehirde yapılan hizmetlerin tetikleyicisidir. KARDEMİR yönetimi geride bıraktığımız görev süremiz içerisinde bizlere çok büyük destekler verdi, her konuda yanımızda oldu, huzurlarınızda kendilerine teşekkür ediyorum. Ayrıca bir teşekkür borcumda biz bu yola çıkarken yanımızda olan, bizimle yürüyen ve önümüzde ki süreçte de bizimle yürümeye devam edeceklerine inandığım tüm siyasi partilere mensup sevgili dostlarıma. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizim asli görevimiz sizlere vermiş olduğumuz sözlerimizi yerine getirmekti. Burada gerçekleştirdiğimiz görsel sunumda yalnızca sizlere hayata geçirdiklerimizin bir kısmını sunduk, bundan sonra da bugün sizlere açıkladığımız projeleri hayata geçirmek ve Karabük’ün diğer ihtiyaçlarını gidermez en önemli görevimiz. Bana göre en önemli görevimiz ise sizin bir liranızı bile heba etmemek, size hizmet olarak geriye çevirmek, hiç bir haram eli sokmadan, hiç kimseyi belediyeden nemalandırmadan, belediyenin bir kuruşunu boşa harcamadan sizin paralarınızı sizlere hizmet olarak geri çevireceğiz. Bulak Dersei Projesi o kadar büyük bir proje değil, Araç Çayı, Kentsel Dönüşüm, Devlet Demir Yolları projesi ve diğer projeler o kadar zor projeler değil. Nasıl yapacaksın diye soracak olursanız; bu güne kadar hiç bir işim aksamadı, eksik olmadı, kapanacak her türlü kapı sabah olmadan açıldı, bunda da en büyük etken sizlerin dualarınız. Sizin dualarınız bu sinerjiyi yarattı. Şimdi diyorlar ki “Muhalefete Devlet Demir Yolları araziyi vermez” Vermezse o zaman koskoca DDY benimle protokol imzalamayacaktı. Bizim hesabımız şu; Biz 1 lira kazanırken Devlet Demir Yolları’da 1 lira para kazanmalı, şayet bu projeyi bizimle yaparlarsa hayatlarında görmedikleri parayı görmüş olurlar eşimize, dostumuza, akrabamıza bu binaları peşkeş çekmeyiz” dedi.

Araç Çayı Projesi içinde aynı polemiklerin yapıldığını ifade eden Başkan Vergili;”DSİ’nin ilk önce çayın başına bir baraj yapması gerekiyor ama yapmadı. Şimdi diyorlar burayı da size vermezler, ama onunda izinlerini aldık” şeklinde konuşmasını sürdürdü. Karabük’ün dört yılda % 95 oranında doğalgaz kullanımına ulaştığını da ifade eden Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili;”Bu kadar süre içerisinde dağıtımı bu kadar seri yapan başka bir belediye varsa buyursun gelsin,daha önce Karabük’e gelecek akademisyenler ve bürokratlar hava kirliliği ve kalitesiz suyu gerekçe göstererek şehrimize gelmiyordu.Ama artık bu sorunlar ortadan kalktı.Havası en iyi 22.vilayetiz,Türkiye’nin en kaliteli suyunu içiyoruz,ilköğretimde Türkiye’de hep ilk iki içerisindeyiz ve üniversitemizin başarısı zaten tartışılmaz. Bir taraftan öğrenci sayısı artıyor diğer taraftan da kalitesi yükseliyor.Biz nasıl kendilerine teşekkür ediyorsak onlarda iki kuruluşa teşekkür etmeyi bilmeli.Birincisi Kardemir diğeri ise Karabük Belediyesi.Biz şayet üniversite alanını rant kapısı olarak görseydik o bölgede ki 4 bin dönüm alanı üniversite alanı ilan etmezdik,şu anda gelişmesini engelleyecek hiçbir sorun kalmadı,Karabük Üniversitesi geleceğin Ortadoğu Teknik Üniversitesi olacaktır.Siz bizimle birlikte olduğunuz sürece,siyasi ve bölgesel yaklaşım içerisinde olmadığınız müddetçe Karabük önümüzdeki dönem kuzeyin yıldızı olacaktır.Yalnız merkez değil tüm ilçeleriyle kalkınacaktır.Her yemek her kaba konulmaz,turizm denilince Safranbolu turizmle,Eflani havaalanıyla,Eskipazar lojistik merkeziyle,Yenice’de bacasız sanayi ile Karabük farklı bir sinerji yaratması gerekiyor” dedi.

Karabük’ün ilçelerinden ayrı görülmesinin mümkün olmayacağını da ifade eden Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; "Karabük’ü oy deposu olarak görmenin bir anlamı yok, ben size Keltepe’ye kayak merkezi yapacağım diyemem, ama ben size Bulak Deresini ıslah ederim ve içerisinde kuğuları yüzdürürüm diyebilirim. Bu yola çıkarken geçmişte olduğu gibi bu projeleri de hayata geçireceğim inancıyla sizlere sundum. İnşallah 30 Mart’ta bizleri yeniden seçecek ve garip-gurabanın malının mülkünün elbirliği ile para etmesini sağlayacaksınız. Bizler garibin, gurabanın yanındayız, ama Kardemir’imizin ve üniversite’mizinde yanındayız. Önce gariplerimiz, sonra zenginlerimizle beraber olacağız, ama her türlü şartlarda birlikte olacağız. Sizlerden tek isteğim var o da dualarınız ve destekleriniz. Ben Milliyetçi Hareket Partimizin Karabük’te ki oy oranını çok iyi biliyorum. Eğer; AK Partili, CHP’li, DP’li, SP’li, BBP’li arkadaşlarım bana oy vermeseydi benim belediye başkanı olmak gibi bir şansım yoktu, ben tekrar bu arkadaşlarımdan destek istiyorum, hepinizden Allah razı olsun, bu yolda gönül birliği ile yürümeye devam edelim” dedi.
100. Yıl Yaşam Merkezi Projesi:Kanyonpark Projesi:Araç Çayı Düzenleme Projesi:Cuma Pazarı Devlet Demiryolları Arazisi Projesi:Kartaltepe Kentsel Dönüşüm Projesi:Yeni Nesil Pazar Yerleri Projesi:

 
 
Kategori Kategori : Belediye Gündemi
Okunma Okunma : 2162
Tarih Tarih, Saat : 19.12.2013, 11:47:31
 
 
Custom Search
Karabük Belediyesi'nin sizlere daha iyi hizmet sunabilme anlayışı çerçevesinde, her türlü ihtiyaç duyduğunuz hizmet talebini İnternet sitemiz üzerinden doğrudan yetkilisine iletebilirsiniz.
İstek ve şikayet talepleriniz için tıklayınız.
  02.04.2015 / 15:00 Mülkiyeti Belediyemize ait olup, İlimiz Ergenekon Mahallesi, Atatürk Bulvarı üzerinde, Şehirlerarası Otobüs Terminalinde, birinci katta bulunan A1-05 (10.23 m2) ve A1-06 (10.07 m2) nolu bürolar ile birlikte 5000 Evler 75. Yıl Mahallesi, 75. Yıl Parkında bulunan 12,00 m2 büfe işletilmek üzere 2886 sayılı Yasanın 35/c maddesine göre açık artırma usulü ihale ile 3 yıllığına kiraya verilecektir.
  13.04.2015 / 15:00 İlimiz Merkez İlçe Hürriyet Mahallesi Zonguldak Caddesinde bulunan ve Mülkiyeti Karabük Belediyesi´ne ait olan, (Tapuda Bayır Mahalle) 19 pafta 1090 ada 14 parselli arsa üzerindeki 902,81 m2 işyeri, 2886 sayılı yasanın 35/c maddesine göre Açık Teklif usulü ihale ile 10.000,00 TL (On bin Türk Lirası) aylık kira bedeli üzerinden 3 yıllığına kiraya verilecektir.
Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili'nin yeni projelerinden en çok hangisini beğendiniz?

Kanyonpark Projesi (1755 kişi oy verdi)
100. Yıl Yaşam Kompleksi Projesi (245 kişi oy verdi)
Araç Çayı Düzenleme Projesi (463 kişi oy verdi)
Yeni Nesil Pazar Yerleri Projesi (84 kişi oy verdi)
Cuma Pazarı, DDY Arazisi Projesi (193 kişi oy verdi)
Kartaltepe Kentsel Dönüşüm Projesi (194 kişi oy verdi)

Eski Anketler
Karabük
Detaylı Hava Raporu
2015 Mali Yılı Performans Programı
Diğer Duyurular
 

   
   
Karabük Belediyesi © 2011 // Kullanım Koşulları // Gizlilik Bildirimi // RSS/XML
Bayır Mahalle Kemal Güneş Caddesi No: 139 KARABÜK // Telefon: (+90) 370 413 09 00 // E-mail: karabuk@karabuk.bel.tr

DMCA.com
Yazılım ve Güncelleme:
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
E-mail: basin@karabuk.bel.tr