Öğretmenlerimize “Atık Pil ve Geri Dönüşümü” Semineri
Eklenme Tarihi: 22.11.2017 809 Görüntülenme

Öğretmenlerimize “Atık Pil ve Geri Dönüşümü” Semineri

Karabük Belediyesi ve Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) tarafından öğretmenlerimize “Atık Pil ve Geri Dönüşümü” bilgilendirme ve farkındalık oluşturma semineri verildi.

Karabük Belediyesi, çevre bilinci oluşturmak ve öğrencilerin daha duyarlı olmalarını sağlamak adına TAP (Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçılar Derneği) işbirliği ile il genelinde bulunan okullarda ödüllü atık pil toplama kampanyası başlattı. Kent Meydanı Nikah ve Konferans salonunda gerçekleştirilen seminerde TAP Derneği yetkilisi tarafından eğitimcilere atık pillerin zararları ve doğaya bırakıldığında verdiği tahribat anlatılarak, okullarda da bu seminerden edinilen bilgilerin öğrencilere aktarılmasını istedi.

Kirliliğin temizlenmesi yerine kirliliği önlemenin öncelikli hedefleri olduğunun altını çizen Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; “Çevre ile ilgili ne kadar bilinçli ve duyarlı bir toplum olursak, hem ekonomimize katkı sağlamış oluruz, hem de çevremizin ve insanımızın sağlığını korumuş oluruz. Geri dönüşüm hayatımızın bir parçası. Bunun birey olarak insani bir vazifemiz olduğu, bugüne ve geleceğimize sahip çıkmanın yolunun kaynaklarımızı ve doğayı korumaktan geçtiği, gelecek nesillere temiz bir doğa bırakmanın bizim sorumluluğumuzda olduğu gerçeği unutulmamalıdır. Evlerde, iş yerlerinde, ulaşımda, sanayide kısaca hayatın her aşamasında önemli miktarda pil kullanılmaktadır. Atık pillerin, diğer atıklarla karıştırılmaması ve ayrı olarak toplanıp çevreye zararının engellenmesi germektedir” dedi.

Flash Player Yükleyerek Görüntüleyebilirsiniz.


Öğretmenlerimize “Atık Pil ve Geri Dönüşümü” Semineri

Post

Başkan Vergili Oyunu Kullandı

24.06.2018 119 Görüntülenme

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Cumhurbaşkanlığı ve 27’nci Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için gittiği Karabük Şirinevler İlkokulu 1123 No.lu sandıkta oy´unu kullandı.

Post

Karabük’te Coşkun Sabah´tan Muhteşem Konser

23.06.2018 243 Görüntülenme

Coşkun Sabah konserine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 5000 Evler Bahçelievler Mahallesi Kanyon Köprü mevkiinde düzenlenen konserde ünlü şarkıcı Coşkun Sabah sahne aldı.

Post

Başkan Vergili KBÜ Mezuniyet Törenine Katıldı

21.06.2018 203 Görüntülenme

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Üniversitesi 2017 – 2018 akademik yılı mezuniyet törenine katıldı.