Öğretmenlerimize “Atık Pil ve Geri Dönüşümü” Semineri
Eklenme Tarihi: 22.11.2017 566 Görüntülenme

Öğretmenlerimize “Atık Pil ve Geri Dönüşümü” Semineri

Karabük Belediyesi ve Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) tarafından öğretmenlerimize “Atık Pil ve Geri Dönüşümü” bilgilendirme ve farkındalık oluşturma semineri verildi.

Karabük Belediyesi, çevre bilinci oluşturmak ve öğrencilerin daha duyarlı olmalarını sağlamak adına TAP (Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçılar Derneği) işbirliği ile il genelinde bulunan okullarda ödüllü atık pil toplama kampanyası başlattı. Kent Meydanı Nikah ve Konferans salonunda gerçekleştirilen seminerde TAP Derneği yetkilisi tarafından eğitimcilere atık pillerin zararları ve doğaya bırakıldığında verdiği tahribat anlatılarak, okullarda da bu seminerden edinilen bilgilerin öğrencilere aktarılmasını istedi.

Kirliliğin temizlenmesi yerine kirliliği önlemenin öncelikli hedefleri olduğunun altını çizen Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; “Çevre ile ilgili ne kadar bilinçli ve duyarlı bir toplum olursak, hem ekonomimize katkı sağlamış oluruz, hem de çevremizin ve insanımızın sağlığını korumuş oluruz. Geri dönüşüm hayatımızın bir parçası. Bunun birey olarak insani bir vazifemiz olduğu, bugüne ve geleceğimize sahip çıkmanın yolunun kaynaklarımızı ve doğayı korumaktan geçtiği, gelecek nesillere temiz bir doğa bırakmanın bizim sorumluluğumuzda olduğu gerçeği unutulmamalıdır. Evlerde, iş yerlerinde, ulaşımda, sanayide kısaca hayatın her aşamasında önemli miktarda pil kullanılmaktadır. Atık pillerin, diğer atıklarla karıştırılmaması ve ayrı olarak toplanıp çevreye zararının engellenmesi germektedir” dedi.

Flash Player Yükleyerek Görüntüleyebilirsiniz.


Öğretmenlerimize “Atık Pil ve Geri Dönüşümü” Semineri

Post

İşçi Kadrosuna Geçiş Sınav Sonuçları Açıklandı

24.03.2018 84 Görüntülenme

Karabük Belediyesi´nde kadroya geçecek taşeron işçilerin sınavları açıklandı.

Post

Karabük Belediyesi’nde Kadroya Geçiş Sınavlarında Son Aşamaya Gelindi

23.03.2018 73 Görüntülenme

Karabük Belediyesi´nde kadroya geçecek taşeron işçilerin sınavlarında son aşamaya gelindi.

Post

Karabük Belediyesi’nden Uyarı

23.03.2018 39 Görüntülenme

Yurdun büyük kısmı ile birlikte Karabük’te de etkili olan lodosla birlikte çok sayıda aracın üzeri Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımı nedeniyle tozla kaplandı.