Öğretmenlerimize “Atık Pil ve Geri Dönüşümü” Semineri
Eklenme Tarihi: 22.11.2017 391 Görüntülenme

Öğretmenlerimize “Atık Pil ve Geri Dönüşümü” Semineri

Başkan Rafet Vergili'yi Facebook'ta Takip Edebilirsiniz:

Karabük Belediyesi ve Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) tarafından öğretmenlerimize “Atık Pil ve Geri Dönüşümü” bilgilendirme ve farkındalık oluşturma semineri verildi.

Karabük Belediyesi, çevre bilinci oluşturmak ve öğrencilerin daha duyarlı olmalarını sağlamak adına TAP (Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçılar Derneği) işbirliği ile il genelinde bulunan okullarda ödüllü atık pil toplama kampanyası başlattı. Kent Meydanı Nikah ve Konferans salonunda gerçekleştirilen seminerde TAP Derneği yetkilisi tarafından eğitimcilere atık pillerin zararları ve doğaya bırakıldığında verdiği tahribat anlatılarak, okullarda da bu seminerden edinilen bilgilerin öğrencilere aktarılmasını istedi.

Kirliliğin temizlenmesi yerine kirliliği önlemenin öncelikli hedefleri olduğunun altını çizen Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; “Çevre ile ilgili ne kadar bilinçli ve duyarlı bir toplum olursak, hem ekonomimize katkı sağlamış oluruz, hem de çevremizin ve insanımızın sağlığını korumuş oluruz. Geri dönüşüm hayatımızın bir parçası. Bunun birey olarak insani bir vazifemiz olduğu, bugüne ve geleceğimize sahip çıkmanın yolunun kaynaklarımızı ve doğayı korumaktan geçtiği, gelecek nesillere temiz bir doğa bırakmanın bizim sorumluluğumuzda olduğu gerçeği unutulmamalıdır. Evlerde, iş yerlerinde, ulaşımda, sanayide kısaca hayatın her aşamasında önemli miktarda pil kullanılmaktadır. Atık pillerin, diğer atıklarla karıştırılmaması ve ayrı olarak toplanıp çevreye zararının engellenmesi germektedir” dedi.

Flash Player Yükleyerek Görüntüleyebilirsiniz.


Öğretmenlerimize “Atık Pil ve Geri Dönüşümü” Semineri

Post

Başkan Vergili Esnaf Ziyaretlerini Sürdürüyor

18.01.2018 6 Görüntülenme

Başkan Vergili, Hürriyet Caddesindeki esnaf ziyaretlerine devam ediyor. Esnafların iş yerlerini tek tek ziyaret eden Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, esnafların şikayetlerini ve isteklerini dinleyerek not aldırdı.

Post

İHH Karabük Şubesi Kadın Kollarından Başkan Vergili´ye Ziyaret

17.01.2018 35 Görüntülenme

İnsani Yardım Vakfı (iHH) Karabük Şubesi Kadın Kolları Başkanı Şehribani Çakıl ve yönetimi, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’ye makamında nezaket ziyaretinde buldular.

Post

Karabük Aşçılar ve Pastacılar Derneğinden Başkan Vergili´ye Ziyaret

17.01.2018 323 Görüntülenme

Karabük Aşçılar ve Pastacılar Derneği Başkanı Emir Erik, Başkan Yardımcısı Emrah Topçu ve dernek yönetimi, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’ye makamında nezaket ziyaretinde bulundular.