Karabük´te 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
Eklenme Tarihi: 29.10.2017 885 Görüntülenme

Karabük´te 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Karabük’te düzenlenen resmi tören ile kutlandı.

Valilik makamında kabullerin ardından hava muhalefeti nedeniyle Soğuksu Kapalı Spor Salonu’nda ve Karabük Valisi Kemal Çeber’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen törene TBMM Eski Başkanı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, İl Jandarma Komutanı Albay Cihan Ulukaya ve protokol üyeleri ile öğrenciler, gaziler, Kardemir işçileri ve vatandaşlar katıldı. Törende Karabük Valisi Kemal Çeber ve Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, salonda bulunanların bayramını kutladı.

İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün önemini anlatan şiir ve kompozisyonların okunduğu törende halk oyunları gösterisi düzenlendi. Törende, Safranbolu 125. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı askerlerinin mehter marşı ile yaptığı gösteri ile salonda büyük ilgi gördü.

Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla okullarda düzenlenen şiir, kompozisyon, resim ve spor müsabakalarında dereceye girenlere ödüllerinin protokol tarafından verilmesiyle tören sona erdi.

Flash Player Yükleyerek Görüntüleyebilirsiniz.


Karabük´te 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Post

Karabük Belediyesi’nden Gelenekselleşmiş 23 Nisan Çocuk Şöleni

23.04.2018 83 Görüntülenme

Karabük Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında çocukların doyasıya eğlenmeleri için geleneksel hale getirilen Çocuk Şöleni bu senede devam etti. Kent meydanında düzenlenen şölende çocuklar gün boyu doyasıya eğlendi.

Post

Karabük’te 23 Nisan Coşkuyla Kutlandı

23.04.2018 145 Görüntülenme

Karabük, tüm yurtta olduğu gibi Mustafa Kemal Atatürk´ün tüm çocuklara hediyesi olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.

Post

Başkan Vergili’den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

22.04.2018 87 Görüntülenme

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 98. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.