Kapullu Mahallesi Yeni Parkı’na Kavuştu
Eklenme Tarihi: 26.10.2017 601 Görüntülenme

Kapullu Mahallesi Yeni Parkı’na Kavuştu

Kapullu Mahallesi Kapullu Caddesinde yapımı tamamlanan yeni park düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, göreve geldiği günden itibaren mahalle sakinlerinin talepleri üzerine mahallelerde çocukların vakit geçirebilecekleri alanlar oluşturmaya devam ediyor. Şehir merkezinin yanı sıra hemen hemen her mahallede bir park yapan Karabük Belediyesi, son olarak Kapullu Mahallesinde yaptığı parkı Karabük halkının hizmetine açtı.

Açılış öncesi konuşma yapan Başkan Vergili; “Daha önceden şöyle bir intiba vardı; “Kapullu Mahallesine Belediye hizmet etmiyor” diye. Biz eşit bir şekilde tüm mahallelere hizmet etmeye çalışıyoruz. Ben Belediye Başkanı seçildikten sonra bir gün dahi olsa partizanlık yapmadım. Çünkü ben bütün partilerin oyunu alarak Başkan seçildim. Hiç kimseyi bu güne kadar ayırmadım. Kapullu Mahallesinin asfalt ve su problemini çözdük. Yolu olmayan evlerin ise yolları açılacak. Aynı şekilde içlerine park alanları tahsis edilecek. 2018’de Kapullu Mahallesi bambaşka bir hale gelecek” dedi.

Açılışta hava kirliliği ile ilgili de konuşan Başkan Vergili konuşmasına şöyle devam etti; “Marzinc buraya kurulduğunda dediler ki; “Rafet Vergili Marzinc’in ortağı” ama değiliz dedikse de kimseyi inandıramadık. Dediler ki; “Belediye izin vermiş”. Bizim yetki alanımızın dışında bir tane imzamız yok dedik inandıramadık. Şimdi ise Marzinc ile ilgili bir yola çıktık. Türkiye genelinde Marzinc gibi 4 tane daha fabrika var. Kayseri muazzam bir şekilde tepki koyuyor. Aliağa tepki koyuyor. Bizim konuşmamızdan sonra Payas’ta tepki koydu. Bizde burada tepkimizi gösterirken deniliyor ki; “Rafet Vergili ihale alamamış”. Bizim onların ihalesine ihtiyacımız yok. Şükürler olsun benim ortaklığımda yok, onların bana iş vermişliği de yok. Ben Demir Çelik’te de ihalelere giriyorum. Alabilirsen alırsın, alamazsan alamazsın ama şu andaki Marzinc’in sahipleri Türkiye zenginleri içerisindeki 5 kişi. Bu fabrikaları çevreye uyumlu hale getirmeleri için en fazla harcayacakları 5 milyon dolar harcandığında çevreye uyumlu hale getirirler. Su arıtma sistemleri yapılacak, filtreler yapılacak, çıkan cüruflarını da modern bir depolama alanları yapacaklar. Çünkü bunlar tehlikeli atık sınıfında ama Bakanlığa vermiş oldukları yanlış bilgilerle, beyanlarla biz bu malzemeleri çimento fabrikasına vereceğiz, yalan. 1 kg’ını dahi kullanamazlar. Karayollarına dolgu malzemesi kullanacağız diyorlar, orada da kullanamazlar çünkü içerisi çinko, kurşun ve kükürt olan bir malzeme. Deniliyor ki biz bunların bacalarını kontrol ediyoruz. Sorun bacalardan çıkmıyor ama zaten bacalarında doğru düzgün denetimleri yok. Gelsin durdursun fabrikaları. Şehrin içerisinde bu fabrikalar çalışabiliyor ise kendilerini düzeltsinler sonra izin verin çalışmasına. Biz bunu söylüyoruz. Bu şekilde çalışmak işlerine gelmiyorsa çeksinler, gitsinler”.

Açılış töreninin ardından parkı gezen mahalle halkı parkı oldukça beğendiklerini dile getirerek, parkın mahalleye kazandırılmasında emeği geçen başta Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ve tüm Belediye çalışanlarına teşekkür ettiler.

Flash Player Yükleyerek Görüntüleyebilirsiniz.


Kapullu Mahallesi Yeni Parkı’na Kavuştu

Post

Karabük Belediyesi’nden Gelenekselleşmiş 23 Nisan Çocuk Şöleni

23.04.2018 83 Görüntülenme

Karabük Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında çocukların doyasıya eğlenmeleri için geleneksel hale getirilen Çocuk Şöleni bu senede devam etti. Kent meydanında düzenlenen şölende çocuklar gün boyu doyasıya eğlendi.

Post

Karabük’te 23 Nisan Coşkuyla Kutlandı

23.04.2018 145 Görüntülenme

Karabük, tüm yurtta olduğu gibi Mustafa Kemal Atatürk´ün tüm çocuklara hediyesi olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.

Post

Başkan Vergili’den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

22.04.2018 87 Görüntülenme

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 98. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.